Економіка

​У НБУ розповіли, чи залишилися в обігу «золоті» одногривневі монети

23 жовтня 2020, 15:01

Усі золотисті одногривневі монети, як і 10 та 50 копійок, залишаються дійсними платіжними засобами.

Про це 23 жовтня повідомили в управлінні зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності департаменту комунікацій Нацбанку України.

«У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з такого питання: «Чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета?». Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету. Національний банк відповідально заявляє – це не так! Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу», - йдеться у повідомлені НБУ.

Одногривневими золотистими монетами й надалі можна буде вільно розрахуватися на території всієї України: у магазинах, у банках, у транспорті, в закладах громадського харчування та побуту тощо. Їх зобов’язані приймати для розрахунків усюди та усі в нашій державі – продавці, касири, водії маршруток.

Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків.

«Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок. Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ), адреси їх відділень розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ: https://bank.gov.ua/ua/uah/authoriz-bank)», - йдеться у повідомленні НБУ.

В Нацбанку наголошують, що обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.

«У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти Національний банк ретельно перевірятиме та реагуватиме на них», - запевнили в НБУ,


Куди та протягом якого часу житомиряни можуть здати монети номіналом 25 копійок і старі банкноти, дивіться у відеосюжеті від 2 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня почали виводити з обігу монети номіналом 25 копійок і старі гривневі банкноти.

Як повідомляв Житомир.info, 25 червня 2019 року Національний банк України повідомив про упорядкування номінального ряду банкнот і монет шляхом виведення з обігу «білих» копійок та введенням банкноти номіналом 1000 гривень. В 2019 році планували ввести в обіг монету номіналом 5 гривень, в наступний період – монету 10 гривень. У подальшому банкноти 1, 2, 5 і 10 гривень будуть випускатися в обмеженій кількості – лише для колекціонерів.

Куди в Житомирі здавати копійки, вилучені з обігу, та за які монети можна отримати чималі гроші, дивіться у відеосюжеті від 8 жовтня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НБУ обіг монет банк банкнота монета копійка гривня  
Матеріали по темі