Політика

​Відсутність кабінок, «пропущені» прізвища кандидатів, незаконна видача бюлетеня: які порушення зафіксувала поліція в Житомирській області

25 жовтня 2020, 23:23

Станом на 23.00 25 жовтня поліція Житомирської області розпочала 6 кримінальних проваджень за результатами порушення виборчого законодавства.

Про це близько 23.00 25 жовтня повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.

«Загалом до поліції надійшло 36 повідомлень про можливі порушення, пов’язані з виборчим процесом. За результатами проведених перевірок складено 5 адміністративних протоколів та відкрито 6 кримінальних проваджень», - повідомили в поліції.

Адміністративні протоколи складено за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 212-23 (Пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування) Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно жителів Бердичева, Житомира, Овруча та Радомишльського і Хорошівського районів.

Відкрито 6 кримінальних проваджень:

- Три - за ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України. Так, у Житомирі на низці дільниць не було забезпечено умов для належного голосування громадян, а у Хорошівському районі до поліції звернулись троє кандидатів у депутати двох селищних рад із заявами про відсутність їх прізвищ у виборчих бюлетенях;

- Три - за ч. 3 ст.158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз). У Коростишівському, Ружинському та Новоград-Волинському районах встановлені факти незаконного отримання/видачі бюлетенів членами виборчих комісій.

«Поліцейські продовжують працювати поблизу приміщень ДВК для забезпечення їх охорони, а у подальшому супроводжуватимуть процес транспортування виборчої документації до територіальних виборчих комісій», - зазначили у поліції.

Нагадаємо, станом на 20.00 25 жовтня поліція Житомирської області повідомляла про 5 складених адмінпротоколів за пошкодження бюлетенів або спробу винести їх за межі виборчої дільниці, а також про 5 відкритих кримінальних проваджень.

Як повідомляв Житомир.info, за даними ЦВК, у Житомирській області явка на місцевих виборах 2020 склала 37,47%. У Житомирі активність виборців не дотягнула до 30%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори голосування порушення провадження бюлетень  
Матеріали по темі