Влада

Міністр юстиції прокоментував закон про «швидкі» штрафи за відсутність масок

9 November 2020, 10:44

Міністр юстиції Денис Малюська вважає застосування штрафів від 17 до 34 тисяч гривень за порушення будь-яких правил карантину було несправедливим.

Про це Малюська повідомив 8 листопада у Facebook.

«За порушення будь-яких правил карантину зараз існує єдиний штраф – від 17 до 34 тисяч гривень. Застосовувати такий величезний штраф за не носіння маски у громадських приміщеннях було несправедливим, тому що мало у кого є достатньо грошей, щоб заплатити такий штраф. Крім того, процедура застосування штрафу була тривалою, потрібно було рішення суду. Ситуація кардинально зміниться після того, як набере чинності закон, який Верховна рада прийняла у п'ятницю (6 листопада). Цим законом запроваджується новий, окремий штраф за не носіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті. Такий штраф становитиме від 170 до 255 гривень», - повідомив міністр.

Він зауважив, що штраф на порушників накладатимуть відразу на місці порушення.

«Застосування такого штрафу буде швидким, оскільки штраф накладатиме поліцейський або представник Держпродспоживслужби одразу на місці, коли помітить громадянина, який не має маски у приміщенні або у громадському транспорті. Такі штрафи не застосовуватимуться до неповнолітніх, тих, кому немає 18 років, або до тих, хто не носить маску на вулиці», - пояснив Денис Малюська.

Нагадаємо, 6 листопада 2020 року Верховна рада прийняла закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»: статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою, яка передбачає адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Якими оголошеннями житомирські заклади просять людей носити маски дивіться у фоторепортажі від 21 жовтня 2020 року

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області у більшості випадків суди не карали порушників – закривали справи за малозначущістю чи обмежувалися усним зауваженням, лише в кількох випадках порушників оштрафували.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Малюська Мін'юст маска штраф коронавірус  
Матеріали по темі