Суспільство

Житомирський журналіст опублікував кінохроніку 39-річної давнини з кадрами відкриття погруддя Косенка

23 листопада 2020, 16:32

23 листопада виповнюється 124 роки з дня народження українського композитора Віктора Степановича Косенка. Більшу частину свого життя Віктор Косенко прожив у Житомирі. З 1938 року ім’я видатного піаніста носить Житомирський музичний фаховий коледж (раніше – училище).

У 1981 році біля закладу було урочисто відкрите погруддя Косенка. Кінохроніка відкриття погруддя збереглася в столичному кіноархіві. Її відшукав житомирський журналіст Сергій Бовкун та 23 листопада, у день народження композитора, опублікував на YouTube-каналі «Кинохроника Житомира».


«23 ноября – 124 года со дня рождения композитора Виктора Косенко (1896-1938). В столичном киноархиве мною найдена кинохроника 1981 года – открытие памятника В. Косенко в Житомире. Телесюжет показывает места в Житомире, связанные з жизнью композитора. Финансовую помощь в приобретении копии сюжета оказала Анна Бродская – директор Житомирского музыкального училища имени Косенко», – прокоментував журналісту Житомир.info Сергій Бовкун.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року житомирянин В’ячеслав Бистрицький, який зараз проживає в Ізраїлі, відреставрував та виклав на YouTube найстаріше відео про Житомир. Події, відображені у кінохроніці, відбуваються весною 1920 року, на кадрах – містяни вітають польського маршалка Пілсудського.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2019 року житомирський журналіст Сергій Бовкун у фондах Центрального державного архіву кінофотофонодокументів України імені Пшеничного знайшов сюжет кінохроніки 1927 року. Сюжет тривалістю 2 хвилини присвячений 10-річчю святкування Жовтневої революції. У кадрі видно майдан Соборний, стару вежу біля філармонії, Преображенський собор. Одні з найцінніших кадрів кінохроніки – проїзд вулицею тогочасних трамваїв, прикрашених святковими транспарантами. Знайдений сюжет є ще й першою відомою кінозйомкою житомирського трамвая.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: архівне відео Косенко  
Матеріали по темі