Місто

Занедбане Лютеранське кладовище у Житомирі визнали об’єктом культурної спадщини

26 листопада 2020, 17:09

До переліку об’єктів культурної спадщини внесли «щойно виявлений об’єкт» - Лютеранське кладовище на вулиці Короленка в Житомирі.

Відповідне розпорядження голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко підписав 23 листопада 2020 року.

«З метою збереження щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, враховуючи наявну облікову документацію занести до Переліку об’єктів культурної спадщини щойно виявлений об’єкт культурної спадщини «Євангельське-лютеранське кладовище за адресою: м.Житомирі, майдан Руднянський, 8 (фактично вул.Короленка, 86-а)», - йдеться у документі.

Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради рекомендовано повідомити власника (користувача) об’єкта про необхідність укладання охоронного договору на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

Фоторепортаж про напівзруйновані склепи, понівечені могили та кістки на Лютеранському кладовищі в березні 2019 року дивіться тут

Нагадаємо, в січні цього року до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини внесли пам’ятку архітектури місцевого значення «Ансамбль будівель Житнього ринку» за адресою: м. Житомир, вул. Небесної Сотні 10-12.

Як повідомляв Житомир.info, у ХІХ столітті в Житомирі поруч з Католицьким цвинтарем з’явилось Лютеранське кладовище.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА розпорядження кладовище культурна спадщина  
Матеріали по темі