Влада

Житомирська ОДА ініціювала перевірку обласної лікарні щодо кількості кисневих точок та забезпечення лікарів засобами захисту

30 листопада 2020, 11:17

Після візиту міністра охорони здоров’я Максима Степанова в обласній лікарні ім.Гербачевського перевірять адекватність статистики по кисневих точках та наявність проблем із забезпеченням медиків засобами індивідуального захисту.

Про це на брифінгу 30 листопада повідомила заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

«Так, дійсно, вчора нас відвідав міністр охорони здоров’я, деякі питання у нього були по обласній лікарні імені Гербачевського Нами ініційована перевірка: ми хочемо перевірити наскільки адекватна ця статистика та кисневим точкам та зрозуміти, чи має місце такий випадок, що при наявності засобів індивідуального захисту у лікарів немає до них доступу. Після того, як ми вивчимо цю ситуацію більш детально, повідомимо спільноті про те, що відбувається в обласній лікарні», - сказала Наталія Остапченко.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик розповів про наявність в лікарнях області аварійних електрогенераторів та коли їх в останнє перевіряли.

«Наші лікарні практично всі мають два плеча електропостачання, тобто аварійне плече. 26 лікарень сьогодні мають резервні джерела електроживлення. На жаль, є шість закладів, які на сьогодні ще не придбали резервні джерела електроживлення, але мають теж друге плече на випадок аварійного відключення основного електропостачання. В нас перевірка відбувалася в травні і сьогодні ми знову ініціювали повторну перевірку повного переключення у випадку надзвичайної ситуації з однієї на іншу лінію електропостачання», - пояснив начальник УОЗ.

Нагадаємо, після трагедії в Жовківській лікарні Львівської області, де через вимкнення електропостачання померли двоє пацієнтів, які перебували на ШВЛ, міністр охорони здоров'я Максим Степанов 29 листопада доручив перевірити обладнання в лікарнях по всій Україні. Ввечері цього ж дня міністр повідомив, що без попередження перевірив житомирські лікарні, які приймають хворих на коронавірус, та виявив в обласній лікарні жахливу ситуацію з інфекційним контролем та суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2020 року за вказівкою голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка в обласній лікарні проводили службову перевірку щодо забезпечення лікарів засобами захисту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА обласна лікарня перевірка кисень засоби індивідувального захисту 
Матеріали по темі