Події

​Справу посадовця Держгеонадр та трьох його «помічників», які отримали 30 тис. доларів хабаря від директора кар’єру в Житомирській області, передали до суду

30 листопада 2020, 12:09

Столичного посадовця та трьох його співучасників судитимуть за вимагання та одержання неправомірної вигоди на суму 30 тис. доларів США від директора приватної фірми, яка видобуває корисні копалини в Житомирській області.

Про це 30 листопада повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно чотирьох осіб, обвинувачених в одержанні неправомірної вигоди, двох з яких - у вимаганні та протиправному заволодінні частками статутного капіталу власників підприємства», - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, керівник одного із структурних підрозділів Державної служби геології та надр України у березні-червні 2019 року вимагав та отримав від директора приватного товариства, яке займається видобуванням корисних копалин на території Житомирської області, неправомірну вигоду у розмірі 30 тисяч доларів США. За таку суму він пообіцяв не вживати жодних заходів державного контролю щодо виявлених під час перевірки порушень. До того ж, щоб приховати свою незаконну діяльність, він залучив ще трьох осіб, які безпосередньо отримували кошти та передавали йому.

Крім цього, двоє посередників вирішили також збагатитися незаконним методом. Зокрема, набувши на підставі підроблених документів часток статутного капіталу власників підприємства (пов’язане з першим), яке також видобуває корисні копалини на території Полтавської області, висунули вимогу керівнику підприємства щодо передачі їм 390 тис. доларів США.За таку суму вони пообіцяли не вчиняти інші протиправні дії щодо цього товариства.

«Однак, здійснити незаконну оборудку їм не вдалося. Завдяки спільним діям прокуратури, співробітників Департаменту військової контррозвідки СБУ та слідчих територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, були викриті та затримані у червні 2019 року. Обвинувальний акт 26.11.2020 скеровано до Шевченківського районного суду міста Києва. Публічне обвинувачення підтримуватиме Житомирська обласна прокуратура», - повідомили в прокуратурі.

У пресслужбі ДБР розповіли подробиці справи та уточнили інформацію щодо обвинувачених у хабарництві та рейдерстві: заступника начальника одного із міжрегіональних відділів Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України, директора підприємства у сфері добувної та гірничої промисловості, директора фінансової компанії та її уповноваженої особи.

«Слідством встановлено, що посадовець Держгеонадр за пособництвом вище вказаних осіб, вимагав та одержав неправомірну вигоду у директора гірничого кар’єру у Житомирській області за невжиття ним заходів державного контролю за наслідками проведення планової перевірки у сфері використання корисних копалин у розмірі 30 000 доларів США. Згодом, з метою реалізації приховування своїх злочинних дій, до схеми залучили директора фінансової компанії та її уповноважену особу. Ті, у свою чергу, організували рейдерське захоплення майнових прав вказаного підприємства, а за їх повернення вимагали 13 500 000 грн. Таким чином, з грудня 2018 року по червень 2019 року для захоплення підприємства були вчинені завідомо безпідставні правочини, реєстраційні дії внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, з використанням підроблених документів (печаток, штампів) підприємства», - повідомили в ДБР.

У червні 2019 року всіх учасників злочинної схеми затримано під час отримання наступних сум: 390 000 доларів США за повернення часток статутного капіталу та 25 000 доларів США за вирішення питань щодо невжиття заходів державного контролю з боку посадових осіб Держгеонадр України. Окрім цього, 5 000 доларів США обвинуваченим у справі, за їх вимогою, було передано раніше.

Отже, у кримінальному провадженні обвинувачуються:

  • посадовець Державної служби геології та надр України – в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, для себе та третьої особи за вчинення та невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, окремих дій з використанням наданого їй службового становища (ч. 4 ст. 368 КК України);
  • директор підприємства у сфері добувної та гірничої промисловості – у пособництві до вчинення цього злочину (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України);
  • директор фінансової компанії - у пособництві до вищевказаного злочину, а також у протиправному заволодінні майном підприємства, у тому числі частками його учасників, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів, вчиненому групою осіб, що заподіяло велику шкоду, складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, вимагання передачі чужого майна з погрозою обмеження прав та законних інтересів потерпілих, вчиненому групою осіб, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 189, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України).
  • уповноважена особа фінансової компанії – у пособництві в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, для себе та третьої особи за вчинення та невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, окремих дій з використанням службового становища, протиправному заволодінні майном підприємства, у тому числі частками його учасників, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло великої шкоди та вимаганні передачі чужого майна з погрозою обмеження прав та законних інтересів потерпілих, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 206-2 та ч. 4 ст. 189 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2019 СБУ затримала групу рейдерів, які захопили майно гранкар'єрів у Житомирській та Полтавській областях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: хабар рейдер кар'єр Держгеонадра  
Матеріали по темі