Виконком Житомирської міської ради затвердив план діяльності виконавчих органів з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік.
Проєкт рішення, який був оприлюднений 13 листопада, розглядали на засіданні міськвиконкому 2 грудня.
Планом передбачено розроблення в наступному році десяти проєктів регуляторних актів, серед яких – проєкти рішень виконкому «Про затвердження вартості проїзду в громадському транспорті Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» (травень-червень) та «Про організацію паркування транспортних засобів на території міста Житомира» (березень-квітень).
Що передбачають зазначені регуляторні акти в коментарі Житомир.info пояснив начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Костянтин Підпокровний.
«На 2021 рік ми плануємо розробити два регуляторні акти, зокрема – про встановлення вартості проїзду: плануємо збільшити розрив між готівковою та безготівковою формою оплати, тобто збільшити готівкову вартість. Поки плануємо підвищити вартість готівкової оплати в громадському транспорті на 1 гривню – до 9 грн в маршрутках та до 7 грн в електротранспорті, а безготівкова вартість залишиться такою, як і була (7 грн в автобусах та 5 в електротранспорті), щоб стимулювати перехід на безготівкову форму розрахунку», - сказав начальник управління.
Нагадаємо, з 10 січня 2020 року в Житомирі підняли тарифи на проїзд в громадському транспорті: готівкою в автобусах треба було платити 7 гривень, безготівково – 6 грн і по «Карточці житомирянина» - 6 грн, в електротранспорті, відповідно, - 5 грн і 4 грн. Наступне підвищення мало відбутися на початку червня, але його ввели лише з 1 серпня: вартість проїзду при оплаті «Карткою житомирянина» та «Транспортною карткою» в електротранспорті залишили 4 грн, в автобусах – 6 грн, безготівково, тобто банківською картою, оплата стала 7 грн в автобусах та 5 грн в електротранспорті, готівкою – 8 грн та 6 грн, відповідно.
Щодо введення плати за паркування, то Костянтин Підпокровний нагадав, що відповідні рішення були прийняті ще кілька років тому.
«Питання платних парковок в Житомирі вже обговорюється років п’ять, прийшов час зайнятися цим. В 2016 та в 2018 році були прийняті відповідні рішення сесії про порядок проведення конкурсу на визначення оператора по паркуванню, визначені місця парковок, зони і так далі. На наступний рік планується визначити оператора по паркуванню і ввести інспекторів з паркування, які, відповідно до законодавства, мають бути посадовими особами органу самоврядування – або управління транспорту, або муніципальної інспекції, або іншого підрозділу. Вартість паркування буде залежати від комерційних пропозицій операторів паркування, які надійдуть на конкурс», - пояснив Підпокровний.
Нагадаємо, у вересні 2019 року начальник комунального підприємства «Інспекція з благоустрою м.Житомира» Юрій Юзвинський їздив у Львів вивчати досвід роботи інспекторів з паркування, але до реалізації львівського досвіду так і не дійшло.
Як повідомляв Житомир.info, з червня 2012 року паркування у Житомирі безкоштовне. 22 грудня 2016 року міськвиконком ухвалив рішення про організацію паркування транспортних засобів на території міста Житомира, яким затвердили Положення про паркування транспортних засобів та Положення проведення конкурсу з визначення суб’єктів господарювання – операторів паркування транспортних засобів. З 2011 року в Житомирі був затверджений перелік з 13 земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, рішенням сесії міської ради від 27 вересня 2018 року перелік збільшили до 22 ділянок.