Події

​Апеляційний суд залишив у силі рішення про сплату двом сільрадам в Житомирській області 300 тис. грн шкоди за зрізані дуби

7 December 2020, 10:13

30 листопада Північно-Західний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення господарського суду Житомирської області, яким зобов’язано держлісгосп сплатити двом сільрадам в Андрушівському районі 300 тис. грн шкоди, завданої внаслідок незаконної вирубки дубів у лісосмугах.

Про це 7 грудня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За позовом прокуратури держлісгоспу все ж доведеться сплатити до бюджету сільських рад 300 тис. грн завданої довкіллю шкоди незаконно зрубаними дубами. Постановою Північно-Західного апеляційного господарського суду від 30.11.20020 залишено без змін рішення господарського суду Житомирської області від 24.09.2020, яким задоволено позов Бердичівської місцевої прокуратури та стягнуто з підприємства на користь Любимівської та Зурубинецької сільських рад понад 300 тис. грн завданої довкіллю шкоди», - йдеться у повідомленні.

Йдеться про те, що виявлено незаконну порубку 31 дерева породи дуб у полезахисних лісових смугах, які знаходяться на земельних ділянках лісового фонду (користувач – держлісгосп) та розташовані на території цих сільських рад, що в Андрушівському районі. За висновками проведеного судового інженерно-екологічного дослідження, незаконною порубкою лісу (31 дерева) навколишнього природному середовищу завдано матеріальної шкоди на суму 302 тис. грн.

«Статтею 19 Лісового кодексу України передбачено, що постійні лісокористувачі зобов’язані забезпечувати охорону, захист, відтворення підвищення продуктивності лісових насаджень, дотримуватися правил і норм використання лісів. У зв’язку з тим, що держлісгоспом (лісокористувачем) не забезпечено належну охорону та захист лісових ресурсів та допущено незаконну порубку, прокурором було заявлено позов про відшкодування до бюджетів сільських рад завданої довкіллю шкоди, який судом першої інстанції задоволено», - повідомила прокуратура.

Підтвердив позицію прокуратури й апеляційний господарський суд, залишивши без задоволення апеляційну скаргу держлісгоспу. Відтак, апеляційним господарським судом залишено в силі рішення місцевого суду про стягнення за позовом прокуратури на користь двох сільських рад понад 300 тис. грн шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.

Нагадаємо, у вересні 2020 прокуратура повідомила, що двом сільрадам у Андрушівському районі лісгосп відшкодує 300 тис. грн, бо не догледів за дубами, які зникли із захисної лісосмуги.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2019 групі з п’яти «чорних лісорубів», які влітку 2018 в Андрушівському районі вирубали лісу на 380 тис. грн, повідомили про підозру.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд шкода вирубка ліс дуб лісосмуга держлісгосп  
Матеріали по темі