Цього року близько 60 мільйонів гривень витратили на капітальні та поточні ремонти доріг у Житомирі з міського бюджету: замінили покриття одразу на кількох вулицях, а на інших провели поточний ремонт із заміною асфальтного покриття так званими широкими картами.
«За ці кошти ми зробили вулицю Чуднівську, Леха Качинського – поточні ремонти. За ці кошти ми зробили більшу частину вулиці Грушевського, не робили останній квартал біля «Глобала», бо вже були погодні умови, які б точно не дозволили це зробити якісно. Окрім того, ще були ремонти на вулиці Покровської, ремонти біля залізничного переїзду на Крошні та виїзд з міста Житомира», - розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Частину коштів, передбачених на ремонт доріг в 2020 році, спрямували на співфінансування капітального ремонту одразу двох центральних вулиць міста - Київської та Великої Бердичівської. Підрядну компанію обирав департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації.
«Якість точно нас не задовольняє. Ми спілкувались з областю щодо цього. Роботи будуть переробляти і ми не будемо приймати на баланс дороги зроблену в такій якості. Я дякую за те, що нам дали співфінансування, але за такі кошти треба було б робити більш якісно. Тим більше, що ті компанії, які виграли, вони не судячи з усього не знають, що таке міські дороги, що таке комунікації і їм складно працювати», - каже мер Житомира.
На черговій сесії міської ради мають затвердити цільову програму, яка передбачає 500 мільйонів гривень на ремонти доріг в 2021 році. Міський голова пояснює: ці цифри - це оптимістичний прогноз.
«Ми в програмі завжди закладаємо максимальну суму. Чому? Наприклад, на минулій сесії ми проголосували за виділення коштів на проєкти по вулиці Київській на капітальний ремонт, по інших вулицям: Грушевського, Лятошинського. Це зроблено для того, щоб у нас на лютий вже були готові проєкти. Бо те, що ми бачимо по державному бюджету, то держава дає велике фінансування на дорожній фонд. І це можливість. Якщо вже є зроблені проєкти, пройдена експертиза, можна подати на дорожній фонд, щоб отримати державне фінансування. Якщо ми не зробимо проєкти до лютого, то ми не зможемо подати і не отримаємо коштів. Яку суму нам можуть дати? Можуть дати 50 мільйонів, можуть 250 мільйонів. Теоретично. Тому ми закладаємо суму в програму набагато більшу, щоб потім мати люфт. І коли гроші дадуть, подякувати за те, що дали», - каже Сухомлин.
Якщо ж залучити фінансування державного бюджету, то місто зможе відремонтувати об’єкти інфраструктури, реконструкція яких потребують значних коштів.
«В тій сумі, 500 мільйонів, у нас є проєкт реконструкції шляхопроводу біля нашого вокзалу, який треба розширювати, піднімати. Ця сума приблизно – 140 мільйонів, проєкт вже розроблений і ми маємо надію, що дорожній фонд може взяти цей проєкт і профінансувати його. Саме тому ми і розраховуємо на таку велику суму, щоб в залежності від того на що буде готова держава, на що буде готова область, завжди бути готовими подати проєкт з боку міста», - розповідає Житомирський міський голова.
Нагадаємо, на сесії міської ради 10 листопада 2020 року депутати проголосували за виділення з міського бюджету 2 млн 350 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД) для чотирьох об’єктів, які планують капітально відремонтувати: Київське шосе – 1 млн 450 тис. грн; вул. Театральна (вул.Велика Бердичівська – вул.Київська) – 300 тис. грн; вул. Бориса Лятошинського – 420 тис. грн; вул. Небесної сотні (площа Житній ринок – вул. Житній базар) – 180 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, на реалізацію цільової програми з будівництва за 2021-2023 роки планують витратити 1 млрд 612,68 млн грн, з яких: 394,29 млн грн – кошти міського бюджету; 753,47 млн грн – кошти державного бюджету; 464,92 млн грн – кошти інших джерел.