У Житомирській області Служба безпеки України блокувала поставки неякісних продуктів харчування до соціальних закладів регіону, серед яких дошкільні заклади, дитбудинки, лікувальні установи.
Про це 18 грудня Житомир.info повідомила пресгрупа Служби безпеки України.
«За даними досудового слідства, однин із вітчизняних виробників молочної продукції налагодив реалізацію несертифікованих товарів по всій території України. Встановлено, що лише в 2019 році через фірму-дистриб’ютора на внутрішній ринок потрапило понад 500 тонн недоброякісних продуктів харчування», – йдеться у повідомленні.
Крім того, у 2020 році завод через посередницьку структуру уклав низку договорів із комунальними закладами Житомирщини на поставки продовольства на понад 600 тисяч гривень. Ця продукція призначалася, зокрема, для вихованців дитячих закладів та пацієнтів лікувальних установ області.
Ініційовані СБУ експертизи засвідчили грубе порушення переможцем торгів процедури публічних закупівель через подання недостовірних даних щодо якості продукції та невідповідність продуктів харчування вимогам ДСТУ.
У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків за місцями розташування виробничих потужностей, складських і офісних приміщень, а також за адресами проживання фігурантів справи у Хмельницькій та Житомирській областях. Під час слідчих дій виявлено майже 3,5 тонн фальсифікату, фінансово-бухгалтерські документи, комп’ютери, печатки та інші докази незаконних оборудок.
Наразі вилучені зразки продукції надіслано на додаткову експертизу. Тривають слідчі дії.
Викриття незаконної діяльності проводили співробітники УСБУ в Житомирській області спільно з Житомирською обласною прокуратурою.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформує, що під час обшуків з підприємств вилучили понад 3 тонни вершкового масла сумнівної якості, яке постачали шкільним закладам, медичним установам та в торговельну мережу.
«За даними слідства, фігурантами справи запроваджено схему виготовлення та реалізації продовольчих товарів, із використанням документів про якість і безпечність продукції, що містять недостовірні відомості, які збували на внутрішньому ринку України. Таким чином, недоброякісну продукцію постачали до медичних установ, шкільних та дошкільних закладів освіти, у торговельну мережу. У четвер, 17 грудня, у межах досудового розслідування,Житомирською обласною прокуратурою спільно із співробітниками УСБУ в області, проведено низку санкціонованих обшуків у Хмельницькій та Житомирській областях на підприємствах, які виробляють продукт під виглядом масла вершкового. Також обшуки проведено на підприємствах-контрагентах, задіяних для реалізації та приховування факту прямого постачання фальсифікату, який, за попередніми висновками спеціалістів, не відповідає вимогам ДСТУ через вміст немолочних жирів. Під час обшуків вилучено понад 3 тонни готової для реалізації продукції, документацію щодо придбання, виготовлення, руху фальсифікованої молочної продукції, проведення сумнівних лабораторних досліджень, «чорнову бухгалтерію» та інші предмети і документи, що мають значення у кримінальному провадженні», – пише прокуратура.
Як повідомляв Житомир.info, на початку 2018 року співробітники СБУ разом з управлінням ДФС викрили групу осіб, яка постачала до дитячих садочків Житомира неякісну м’ясну продукцію. Тоді повідомлялося: у ході досудового розслідування було встановлено, що на території Житомирської області діє група осіб, які у період 2016-2017 років зареєстрували, перереєстрували та використовують низку компаній з метою прикриття незаконної діяльності, у тому числі привласнення та розтрати бюджетних коштів. Начальник управління освіти Житомирської міської ради 31 січня 2018 року запевняв, що вони робили відбори зразків м’яса і проводили лабораторні експертизи, які підтвердили, що м’ясо відповідало необхідним стандартам. 23 лютого 2018 року міський голова Сергій Сухомлин підписав розпорядження про створення спеціальної комісії, якій, зокрема, доручив провести службову перевірку по факту закупівлі м’яса управлінням освіти та підпорядкованими установами. На брифінгу 7 березня 2018 року мер повідомив, що комісія не встановила фактів отруєння чи «накачування м’яса», натомість були виявлені порушення, пов’язані з самою системою закупівлі: після проведення тендерів ціна на м'ясо піднімалася в три рази.
В ухвалі Богунського райсуду м.Житомира від 22 березня 2018 року, зазначено, що проводилась судмедекспертиза, за висновками якої розмір завданих державі збитків склав 3,779 млн грн. У повідомленні обласної прокуратури від 29 березня 2019 року зазначено, що унаслідок протиправних оборудок організована група заволоділа коштами місцевого бюджету на суму 1 млн 940 тис. грн.
Влітку 2019 року Богунський районний суд м. Житомира розглядав кримінальну справу про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, в якій потерпілими є дошкільні навчальні заклади Житомира.