Влада

Депутати Житомирської облради просять виділити з держбюджету 103,5 млн грн компенсації «чорнобильцям» за втрачене майно

23 грудня 2020, 12:24

Депутати Житомирської обласної ради планують на черговій сесії 24 грудня ухвалити звернення до Верховної ради та Кабінету міністрів щодо погашення заборгованості з виплати за втрачене на радіоактивно забрудненій території майно громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідний проєкт рішення сесії, підготовлений департаментом праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, 18 грудня оприлюднений на сайті облради.

«Ми, депутати Житомирської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в області щодо виконання бюджетного напряму «Компенсації за втрачене майно та оплата витрат у зв’язку з переїздом на нове місце проживання громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У вересні 2020 року в область надійшли кошти у сумі 1,4 млн грн для проведення виплати за втрачене на радіоактивно забрудненій території майно, що становить лише 1,4% усієї заборгованості, яка станом на 01.12.2020 складає 103,5 млн грн, із яких 97,6 млн грн заборгованості – за рішеннями судів», - йдеться у зверненні.

Зазначається, що Міністерством соціальної політики України як головним розпорядником коштів не здійснюється фінансування за рішеннями судів, хоча вказана заборгованість обліковується в органах державної казначейської служби ще з 2007 року, що призводить до невдоволення вказаної категорії громадян.

«Враховуючи, що у даний час питання залишилося невирішеним та з метою відновлення законних прав постраждалих громадян області, просимо посприяти у вирішенні питання виділення коштів у сумі 103,5 млн грн на погашення заборгованості у повному обсязі», - зазначається у зверненні депутатів обласної ради.

Нагадаємо, станом на 1 січня 2013 року в черзі на отримання компенсації за втрачене майно перебувало 1 198 осіб, сума до виплати яким складала 96,5 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, в 2017 році в Житомирській області проживало 258,4 тисяч постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з яких 7,7 тисячі – ліквідатори аварії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада звернення ЧАЕС компенсація чорнобильці  
Матеріали по темі