Події

Депутату Житомирської облради Дмитру Кропачову оголосили про підозру у вчиненні смертельної ДТП

28 грудня 2020, 15:41

Досудове розслідування у справі про смертельну ДТП за участю депутата обласної ради Дмитра Кропачова, яке тривало два роки, завершене і йому оголосили про підозру.

Про це 28 грудня повідомив на своїй Facebook-сторінці сам Кропачов.

«Отже, досудове розслідування у справі про ДТП завершилося, і я набув статусу підозрюваного, що спростовує чутки про «зам’яв за енну суму». Мені дали час на ознайомлення з матеріалами справи (4 томи). Я зрозумів, чому так довго тривало слідство: експертизи неоднозначні й не дозволяють категорично стверджувати про наявність/відсутність прямого причинного зв’язку між моїми діями та заподіянням смерті пішоходу. Усвідомлюючи, що будь-який водій несе відповідальність, вважаю себе винним, бо перевищив дозволену в населеному пункті швидкість та рухався 80-90 км/год (дозволена швидкість – до 50 км/год). Однак адвокат зазначає, що ситуація неоднозначна щодо того, міг я уникнути наслідків чи ні та чи пов’язано це з порушенням правил дорожнього руху. Іншими словами, наявний чи відсутній склад злочину. Істину може встановити лише суд», - пише депутат.

Кропачов обіцяє оприлюднити результати досудового розслідування та надати докази, що аналізи з декількох медичних закладів показали відсутність в його організмі наркотичних речовин та алкоголю.

«Пішохода я бачив, проте не очікував саме такого розвитку подій. Давати оцінку діям пішохода вважаю некоректним. Свідчення надав, вони публікувалися й у ЗМІ. Пішохід був поза межами пішохідного переходу. Тривалість розслідування була не на мою користь, бо на цьому постійно робилися якісь спекуляції. Я – законослухняний громадянин, ніде не ховаюся і живу досить публічним життям. Наскільки розумію, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом на слідство відведено 18 місяців. Під час проведення експертиз цей термін зупиняється. При оголошенні підозри є термін, у який треба передати справу до суду. Він обмежує слідство: мене тримали в статусі свідка, щоб провести всі слідчі дії та необхідні експертизи для обґрунтування підозри. Злочин, у якому мене підозрюють, є тяжким, однак він неумисний. Усі, хто сідає за кермо, не застраховані від порушення правил дорожнього руху та страшних наслідків. Я не уникаю відповідальності. Однак, як усі громадяни, маю право на юридичний захист та справедливий суд. Також нагадую про презумпцію невинуватості», - зазначає Дмитро Кропачов.

Він також наголошує, що потерпілі не мають до нього моральних та матеріальних претензій.


Нагадаємо, на початку листопада цього року прокуратура області у відповіді на запит Житомир.info інформувала, що відділ розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП в Житомирській області продовжує проводити досудове розслідування за фактом ДТП за участю автомобіля Toyota Highlander під керуванням депутата Житомирської облради Дмитра Кропачова (голова фракції ВО «Батьківщина»). На першій сесії новообраної обласної ради 27 листопада 2020 року стало відомо, що переобраний депутат Дмитро Кропачов знову став головою фракції ВО «Батьківщина». 24 грудня під час сесії обласної ради на майдані Корольова стояли кілька людей, які тримали плакати з написами: «Вбивцю Кропачова за грати, а не в депутати», «Партія ВО «Батьківщина» покриває вбивцю».

Як повідомляв Житомир.info, вранці 26 листопада 2018 року пресслужба ГУНП повідомила, що водій автомобіля Toyota Highlander, 38-річний житомирянин, рухаючись у напрямку Житомира вчинив наїзд на пішохода, 60-річну місцеву жительку, яка йшла по нерегульованому пішохідному переходу на неосвітленій ділянці дороги, в результаті ДТП жінка загинула на місці події. Згодом з’ясувалося, що за кермом автомобіля Toyota був депутат Житомирської обласної ради Дмитро Кропачов. У грудні 2018-го депутату не пред’явили звинувачення у справі про смертельне ДТП і він проходив по ній як свідок. На сесії Житомирської облради 18 грудня 2018 прокурор області доповідав про розслідування смертельного ДТП за участю депутата облради.

У вересні 2019 року суд задовольнив клопотання слідчих про призначення чергової експертизи у справі про ДТП, а в жовтні депутат облради, який на той час вже став головою фракції ВО «Батьківщина», звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту майна – згаданого автомобіля, який належить підприємству Дмитра Кропачова «Кріан-СТ», але Корольовський райсуд у задоволенні клопотання відмовив.

19 травня 2020 року Корольовський районний суд дозволив продовжити розслідування щодо аварії за участю депутата ще на пів року – до 25 листопада 2020 року, бо «кримінальне правопорушення вчинено в умовах неочевидності». В липні тодішній прокурор Житомирської області Олег Василів розповів, що у справі про смертельну ДТП за участю депутата Кропачова вже завершені всі експертизи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДТП Кропачов підозра 
Матеріали по темі