Суспільство

У двох містах Житомирської області люди вийшли на протести через підвищення тарифів

10 січня 2021, 16:23

У Коростені та Бердичеві 10 січня, у неділю, люди вийшли до центральних частин міст, протестуючи проти підвищення тарифів на комунальні послуги.

Про акцію протесту в Коростені повідомляє сайт Коростень today:.

«У неділю, 10 січня, коростенці прийшли на мітинг до міської ради. Близько півсотні осіб протестували проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Біля Коростенської мерії було чутно поодинокі вигуки "Ганьба!"», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що жодних організаторів чи лідерів місцевих політичних сил не було видно.

У соцмережі Facebook місцева жителька Леся Грищенко написала, що до людей все ж таки прийшов заступник мера Коростеня.

«О 12-20 до людей вийшов Вигівський, перший заступник міського голови. Переконував людей, що все нормально і закономірно: підвищилася ЗП, е/е, вартість газу – підвищаться і тарифи. Неможливо заперечити: місцева влада не впливає на ціни енергоносіїв. Але вона на їх підставі затверджує тарифи місцевих комунальних підприємств. О 12-30 частина людей розлючено покинула захід», – написала коростенка.

Близько 14:00 год. люди розійшлися.

Про протест у Бердичеві інформують у Facebook-групі «Підслухано в Бердичеві».

«В центрі міста протест проти підвищення тарифів», – написала адміністратор спільноти Marina Romanova.

Нагадаємо, на 28 грудня 2020 року Уряд схвалив постанову, відповідно до якої скасовується пільгова ціна на електроенергію за перші 100 кВт «з метою уникнення стрімкого зростання тарифу». Також на засіданні 28 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив перевірити обґрунтованість цін на газ для населення.

Як повідомляв Житомир.info, відповідно до рішення виконкому від 30 грудня 2020 року, з січня 2021 року тариф на теплову енергію та послуги з централізованого опалення у Житомирі зріс на 18%. Крім того, в платіжках за грудень житомиряни також побачать зростання тарифу.

А з 1 січня 2021 тариф на розподіл газу АТ «Житомиргаз» становитиме 1,68 грн за куб.м (без ПДВ), а з ПДВ - 2,02 грн, тобто у порівнянні з попереднім зросте на 83 коп., або на 70 %.

З січня 2021 року в Житомирі зріс тариф і на водопостачання та водовідведення – на 4 грн за кубічний метр.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тариф протест мітинг акція Коростень Бердичів  
Матеріали по темі