Влада

Житомирська область – єдиний регіон, де усі соціальні об’єкти вже передані територіальним громадам, - Мінрегіон

12 січня 2021, 12:45

В Україні триває процес передачі соціальних об’єктів у комунальну власність. Лідером у цьому процесі є Житомирська область, у якій вже передано 100% таких об’єктів.

Про це 12 січня повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.

«В областях триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. Мінрегіон здійснює моніторинг цього процесу. Загалом по країні по 65% об’єктів вже прийнято рішення про взяття на баланс територіальних громад. Це 16 546 об’єктів з 25 274, що потребують передачі у власність територіальних громад», - повідомили в Мінрегіоні, уточнивши, що йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші.

Прийнявши на свій баланс ці об’єкти, територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету.

«В процесі реформи децентралізації відбулись зміни адмінтерустрою і відповідно змінюється система міжбюджетних відносин та фінансування соціальних об’єктів, що знаходяться у комунальній власності. Тому передача майна на баланс територіальним громадам має відбутися швидко й під ретельним контролем. Адже мережу соціально важливих об’єктів – шкіл, лікарень, спортивних і культурних закладів – треба зберегти і забезпечити її безперебійну роботу», – наголосив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

За даними Мінрегіону, лідером у передачі майна є Житомирська область, де передано 100% об’єктів. Одні з найвищих показників передачі об’єктів мають Івано-Франківська (99%), Черкаська (94%), Дніпропетровська (93%), Запорізька (92%), Чернівецька (91%), Одеська (88%) та Тернопільська (85%) області.

Активно працюють також райради і територіальні громади Волинської (79%), Рівненської (75%), Чернігівської (75%), Миколаївської (74%) та Херсонської (71%) областей.

Найнижчий показник у Закарпатської області, де з 2 тис. об’єктів передали лише 529, що становить 26%.

Як повідомляв Житомир.info, 5 лютого 2020 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко оприлюднив карту Житомирської області, поділеної на 62 ОТГ, зазначивши, що 62 об’єднані територіальні громади – це результат тривалих обговорень з громадськістю, які проводили органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади і Міністерство розвитку громад та територій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: децентралізація ОТГ громада майно Мінрегіон  
Матеріали по темі