До суду направлено обвинувальний акт стосовно заступника начальника одного із відділів митного оформлення та головного державного інспектора митного посту «Житомир-Центральний» Київської митниці Держмитслужби.
Про це 21 січня 2021 року повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.
«Слідством встановлено, що заступник начальника у травні-серпні 2017 року, а головний інспектор у березні-липні 2018 року, систематично здійснювали митне оформлення транспортних засобів без належної перевірки таким чином, аби занизити вартість митних платежів. Так, службові особи розраховували на одержання неправомірної вигоди від представника юридичної особи, якій належали автомобілі. Завдані державі збитки загалом становлять понад 1 млн 630 тис. грн за 11 транспортних засобів, серед яких були переважно вантажні авто», - йдеться у повідомленні.
Таким чином митники обвинувачуються у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України)
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво – прокуратура Житомирської області. Оперативний супровід – УСБУ в Житомирській області.
Нагадаємо, 4 січня ДБР інформувало про направлення до суду обвинувального акту стосовно двох головних державних інспекторів митного посту «Житомир-Центральний», які протягом 2017-2018 років задля одержання неправомірної вигоди систематично здійснювали митне оформлення транспортних засобів (переважно вантажних авто) без належної перевірки, чим завдали державі збитків на загальну суму близько 2 млн 100 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, у липні 2020 співробітники управління СБУ в Житомирській області задокументували на митниці корупційну схему імпорту автомобілів з Європи: чотирьох митників підозрювали в організації схеми розмитнення вантажівок на пільгових умовах, а в обласній прокуратурі уточняли, що, за даними слідства, посадові особи протягом 2017-2018 років діяли в інтересах місцевого ТОВ і в результаті зловживання службовим становищем держбюджет недоотримав 3,7 млн грн.