В Україні активно розвивається бізнес пасажирських перевезень. Якщо 5–7 років тому у мегаполісі активно працювали 2–3 служби таксі, то зараз на язиці мінімум десяток компаній, що активно конкурують між собою. Усі вони об'єднані одним – пошуком ефективних, але недорогих способів залучення клієнтів.
Таку можливість дають інструменти на основі Big Data від Київстару. У статті за допомогою аналітиків оператора розберемося, як залучити клієнтів в таксі.
Робота з цільовою аудиторією
У служб таксі різна цільова аудиторія. Машини для поїздки містом чи за його межі викликають люди різного віку, професій, матеріального і соціального стану. У кожного типу клієнтів власні вимоги до сервісу й цін, тому на першому етапі важливо добре вивчити свою аудиторію. Зробити це допоможе сегментація бази клієнтів на основі Big Data.
Головний сенс сегментації – зібрати всередині однієї групи максимум людей зі схожими характеристиками й поведінкою. Для цього застосовуються такі критерії:
- демографічний (вік, стать);
- географічне положення (мікрорайон, вулиця, район міста);
- інтереси й захоплення (поїздки за кордон, який вид транспорту використовує).
Поділ потенційних клієнтів на групи дає змогу визначити характерні особливості й уподобання цільової аудиторії. Знаючи цю інформацію, підприємцю простіше готувати персоніфіковані пропозиції та проводити таргетовану комунікацію.
Київстар дотримується Законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних» і не передає персональні дані абонентів третім особам.
Як залучити нових клієнтів й утримати тих, що є
Наступний етап головний: як залучити клієнтів у таксі. Тут допоможе сервіс точного підбору аудиторії за певними критеріями. Можливість реалізується таргетованою Big Data розсилкою через SMS або Viber: повідомлення надсилаються саме тим, хто зацікавлений у послугах служби таксі.
Завдяки таргетованій розсилці вирішуються основні завдання бізнесу з перевезення людей:
- пошук клієнтів на конкретній локації. Наприклад, надсилання спецпропозиції мешканцям конкретного району, мікрорайону чи вулиці. Ефективність цього інструменту можна порівняти з роздачею листівок. При цьому відсутні витрати на їх друк та роботу промоутера, а у замовника залишається статистика за всією розсилкою;
- тригерні розсилки в момент події. Якщо людина виконує певну дію, яку раніше ви позначили як тригер, вона обов'язково отримає СМС;
- таргетовані розсилки із фільтрами Big Data.
Обирається аудиторія з найважливішими для бізнесу критеріями, і для цих клієнтів готують релевантну пропозицію через розсилку.
Службі таксі слід грамотно працювати з постійними клієнтами. Сповіщення про замовлення та надсилання повідомлення після його виконання – це третина справи. Величезне значення мають регулярні розсилки з бонусами й персональними пропозиціями, які реалізуються через тригер.
Впроваджуйте інструменти Big Data і розвивайтеся швидше за конкурентів. Вдалої роботи!