Суспільство

​Туалети без дверей і кімнати з умивальниками під замком: під час перевірки в інтернаті поблизу Житомира виявили порушення

15 February 2021, 11:28

Моніторингова група Уповноважено Верховної ради України з прав людини перевірила Тетерівський дитячий будинок-інтернат в Житомирській області.

Про результати візиту 12 лютого повідомили на офіційному сайті Омбудсмана.

«Працівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Вітою Сидоренко разом з регіональним координатором взаємодії із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Житомирській області Оленою Коваленко, громадськими моніторами Олексієм Котвицьким та Андрієм Сторожуком здійснено моніторинговий візит до Тетерівського дитячого будинку-інтернату», - йдеться у повідомленні.

Тетерівський дитячий будинок-інтернат Житомирської обласної ради є соціально-медичною комунальною установою для проживання дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушенням фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду.

В інтернаті на час візиту проживало 72 особи. Вихованцям створено задовільні умови проживання: спальні чисті та затишні, ігрові кімнати та навчальні класи належно обладнано, забезпечено вільний доступ до мережі інтернет.

«Водночас під час візиту виявлено недоліки, які призводять до порушення прав вихованців і підопічних. Зокрема відсутні двері в туалетних кабінках, що порушує приватність. Також в закладі обмежено вільний доступ до санітарних зон, а саме: умивальні кімнати закрито на навісні замки, ключі від яких знаходяться у персоналу і без їх участі самостійне здійснення вихованцями і підопічними гігієнічних процедур неможливе. Зазначені обмеження не забезпечують належного дотримання протиепідемічних заходів під час епідемії COVID-19», - повідомили представники Уповноваженого з прав людини.

Також моніторингова група відмітила порушення вимоги будівельних норм щодо архітектурної доступності, зокрема відсутній пандус, побутові кімнати та зони загального користування не облаштовано розумними пристосуваннями для осіб з інвалідністю.

«До посадових обов’язків персоналу не внесено пункт про заборону катувань, що передбачено статтею 10 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання». – зазначили в звіті за результатами візиту.

Звіт за результатами візиту буде направлено керівнику закладу, до Житомирської ОДА, а також з метою інформування до Міністерства соціальної політики України.

Як повідомляв Житомир.info, взимку 2020 року представники Уповноваженого з прав людини перевірили інтернат у Радомишлі і виявили, що підопічних б’ють медсестри, у закладі відсутні необхідні ліки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: інтернат Тетерівський інтернат перевірка Уповноважений з прав людини моніторингова група  
Матеріали по темі