Здоров'я

Як погода може впливати на наш організм і що робити, якщо ви реагуєте на різку зміну температури. Поради житомирської лікарки

18 February 2021, 15:52

Вже на наступному тижні в Житомирі очікується потепління, і стовпчики термометрів піднімуться до позначки +4-+7 градусів. Через такі зміни в погоді люди можуть відчувати певний дискомфорт. Чи справді різкі зміни погодних умов впливають на наше здоров’я, запитуємо в житомирської лікарки Світлани Грибан.

«Зараз ми знаходимось в такому періоді погодних умов, коли різко теплішає або ж різко холодає. І в людей може погіршуватись стан, а особливо в наших серцево-судинних пацієнтів. Вони можуть відмічати або різке підвищення тиску, або ж приступи стенокардії. Такі речі можуть виникати або вперше, або ж загострюватися. Також це може впливати на пацієнтів, які мають аритмію: вона може погіршуватись. Тому пацієнтам в такі моменти дуже важливо уважно до себе поставитись. Ніхто не відміняє наші захворювання і до змін погоди, але такі перепади можуть підводні камені піднімати на поверхню. Не завжди це мінус, іноді це може піти в плюс, бо люди не знають про свої захворювання, і в такий період складних погодних умов вони можуть про це дізнатись. Але важливо, що в цей період не можна халатно ставитись до своїх відчуттів. Все, що ми відчуваємо, ми маємо обстежити, дооцінити і звернути увагу, чи то є важливо, чи то є небезпечно», – каже терапевт-кардіолог Світлана Грибан.


Лікарка радить прислухатись до свого організму і дає кілька порад, як вберегти своє здоров’я, якщо погода дає зрозуміти, що з вами щось не так.

«Погоду ми змінити не можемо, тут ми ніяк не впливаємо. Тому нам треба допомогти нашому організму. Ми не маємо навантажувати свій організм. Потрібно повноцінно відпочивати, відновлюватись після важкої фізичної і розумової роботи. Організм, який відпочив, він набагато краще справляється і з вірусними захворюваннями, і з погодними умовами. Нашому організму потрібно давати час відновлюватись. Це перше. Друге – якщо ми відчуваємо дискомфорт в організмі, щось таке, чого не було раніше, то ми маємо одразу ж на це звернути увагу. Звичайно, краще, якщо це зробить лікар. Ви витратите на це пів години свого часу, а лікар зробить всі необхідні висновки, які потрібно. Міряється тиск, визначається анамнез. І лікар допоможе зрозуміти, чи це спів падіння, чи то стан вашого здоров’я. Хочеться також наголосити і тим пацієнтам, які вже є пацієнтами, – не пропускати медикаменти. Це недопустимо і в звичайний період, але в такі критичні для організму періоди не випити таблетку вчасно – це подвоює ризики», – каже Світлана Грибан.

Як повідомляв Житомир.info, на робочий тиждень з 15 по 19 лютого 2021 року синоптики прогнозували житомирянам досить суворі погодні умови – до 23 градусів морозу, невеликий сніг та ожеледицю. Однак вже на вихідних, 20-21 лютого, очікується значне потепління.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: погода зима синоптики зміни погоди лікар метеозалежність  
Матеріали по темі