Економіка

Мінфін презентував програму «Доступна іпотека 7%», яку запускають у березні: хто може скористатися та на яких умовах

23 February 2021, 10:33

Державна програма «Доступна іпотека 7%» розроблялася Мінфіном з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України і Мінфін сподівається, що успішний запуск програми пожвавить іпотечний ринок країни та стимулюватиме будівництво.

Про це зазначив міністр фінансів Сергій Марченко у своєму виступі на Всеукраїнському форумі «Україна30 – Інфраструктура» під час дискусійної панелі «Доступне житло – нова реальність» - повідомила 22 лютого пресслужба міністерства.

Також під час презентації держпрограми Сергій Марченко розповів про умови іпотечного кредитування під 7%.

Адміністрування Програми покладається на Фонд розвитку підприємництва. На першому етапі фінансування Програми буде забезпечуватися вже передбаченими у бюджеті на функціонування згаданого Фонду 2 млрд грн.

«Програма «Доступна іпотека 7%» надає можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит з частковою компенсацією відсотків державою. Близько 5000 сімей зможуть скористатися Програмою у 2021 році. Плановий портфель іпотечних кредитів у цьому році складає 5 млрд грн. Запуск програми запланований на 1 березня 2021 року і є першим кроком у реалізації загальної стратегії відновлення іпотечного ринку в Україні», – повідомив міністр.

Предмет іпотеки – це квартири та індивідуальні житлові будинки (разом із земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринку, введенні в експлуатацію з 2018 року.

Нормативна площа – 50 кв.м для одного громадянина чи сім’ю з двох осіб, потім додатково 20 кв.м на кожного наступного члена сім’ї. Загальна площа може перевищувати нормативну на 20%. Надлишок площі оплачує позичальник.

Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн грн, а максимальна вартість предмета іпотеки – не більш як 2,5 млн грн.

«Важливо зазначити, що механізм реалізації програми передбачає часткову компенсацію відсотків за іпотечними кредитами з боку держави до максимально сприятливі для людей 7% річних. Також передбачено можливість використання кредитних гарантій Фонду в якості забезпечення для предметів іпотеки, що ще не введенні в експлуатацію. Для отримання іпотеки громадянин має звернутися до уповноваженого банку зі стандартним пакетом документів, що підтверджують його дієздатність, платоспроможність та відповідність іншим критеріям Програми. Уповноважений банк заключає договір та подає дані до Фонду (реєстр) для подальшої компенсації відсотків між компенсаційною та базовою процентними ставками, використовуючи авансування з ескроу рахунків», - інформує Мінфін.

Також в презентації програми йшлося про портрет позичальника: його вік не повинен перевищувати 70 років на дату погашення іпотечного кредиту; мінімальний дохід визначається банком з точки зору достатності для обслуговування заборгованості за іпотечним кредитом, при цьому максимальний дохід позичальника та його сім’ї не повинен перевищувати 10-тикратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України.

За умовами програми кредит можна буде отримати строком до 20 років, із мінімальним першим внеском 15% вартості предмету іпотеки. Максимальний розмір комісії за надання та обслуговування кредиту складає 0,5 від суми кредиту та додатково 0,5 % річних за гарантії Фонду у випадку використання.

Предмети іпотеки можуть бути придбані у забудовників, які мають акредитацію від уповноважених банків.

Нагадаємо, Кабмін 15 лютого 2021 року ухвалив запропоновані Мінфіном зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, зокрема, суттєво спростили критерії для позичальників.

Як повідомляв Житомир.info, 16 листопада Уряд ухвалив постанову «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених для поповнення статутного капіталу акціонерного товариства, яке створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом», якою зобов’язав Міністерство фінансів забезпечити утворення приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія». в грудні 2020 року міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія», що створено для розробки та втілення механізму доступної іпотеки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінфін іпотека житло  
Матеріали по темі