Політика

​«Гідність нації» ініціює створення громадських рад при Житомирській обласній раді і ОДА

27 лютого 2021, 14:00

Всеукраїнський патріотичний рух «Гідність нації» ініціює створення громадських рад при Житомирській обласній Раді і ОДА. Як відомо, обрання громадських рад є дуже важливим процесом. Адже це допомагає представникам громадянськості контролювати і робити прозорішим процес ухвалення важливих рішень органами влади і депутатським корпусом.

Очільник осередку Всеукраїнського патріотичного руху «Гідність нації» Євген Блощинський відкрито звернувся до голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка і голови Житомирської обласної Ради Володимира Федоренка із пропозицією створення громадських рад. За його словами, це сприятиме розвиткові громадянського суспільства, збільшення прозорості і відкритості місцевої влади.

До того ж в Україні залишається чинною постанова Кабміну «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», де йдеться про створення громадських рад. Також Уряд розробив «Типове положення про громадську раду при центральному, місцевому органі виконавчої влади». Тобто її можна створити на цілком законних підставах.

Днями представники «Гідності нації» збираються завітати до обласного керівництва, аби обговорити створення ефективних громадських рад при Житомирській обласній Раді та ОДА. Вони наголошують на можливості використання досвіду багатьох розвинених країн.

- Там громадськість ефективно контролює роботу органів влади та є реальною силою. Представники громадянського суспільства в розвинених країнах залучені до процесу ухвалення важливих рішень. Це допомагає покращити роботу влади. Ми можемо наслідувати ці ефективні практики, – сказав Євген Блощинський.

Євген Блощинський пропонує залучати до роботи новостворених громадських рад на Житомирщині представників успішних громадських організацій.

- Представники «Гідності нації» готові увійти до робочої групи, яка займеться створенням громадських рад при Житомирській обласній Раді і ОДА. Маємо всю відповідну нормативно-правову базу. Прагнемо, аби місцева влада була прозорішою. Тому процес створення громадських рад є надзвичайно важливим для суспільства і розвитку нашого регіону, – додав він.

Пресслужба Житомирської громадської організації «Гідність нації»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі