Політика

Депутати Житомирської міськради звернуся до керівництва держави щодо створення в РНБО центру боротьби з коронавірусом

25 березня 2021, 14:32

Депутати Житомирської міської ради проголосували за звернення щодо створення Координаційного центру з протидії епідемії COVID-19 на базі Ради національної безпеки та оборони.

Питання розглядали 25 березня на черговій сесії.

«Звернення від фракції «Європейська солідарність» у Житомирській міській раді до президента України, прем'єр-міністра та голови Ради національної безпеки та оборони України. У зв'язку з критичною ситуацією, яка склалася з поширенням пандемії COVID-19, швидким зростанням рівня захворюваності, госпіталізації та смертності серед українців, вкрай важкої ситуації в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівських областях, а також нестачею медичного персоналу для лікування хворих на коронавірусну хворобу в цих та інших областях, вимагаємо: негайно створити Координаційний центр з протидії COVID-19 на базі Ради національної безпеки та оборони України, надати Координаційному центру повноваження з управління у повному обсязі заходами з боротьби з пандемією, у тому числі й на місцях. Мова йде не про збір статистики захворюваності, госпіталізації, смертності. Це має бути реальний ресурсний центр, який може керувати реальними ресурсами, причому не лише коштами або засобами захисту, обладнанням, а й медичним персоналом. До переліку завдань такого центру мають увійти: управління ресурсами на кисень, медикаментами з протоколу лікування COVID-19, доплати лікарям, управління тестуванням населення, переміщення транспорту з чергових зон, координація кампанії з вакцинування, координація окремо сформованих бригад лікарів для пересування в регіони, де рівень захворюваності перевищує 500 хворих за добу», – говорить депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко.


Не всі депутати погодились з доцільністю такого звернення.

«На мою думку, ми хочемо залишити безробітними Кабінет міністрів України. Все, що описано в даному звернені, є повноваженнями Кабміну згідно з чинним законодавством. Від того, що створюється Координаційний центр, не збільшиться кількість медпрацівників і не зменшується їх відтік за кордон», – зазначила депутатка Житомирської міської ради Наталія Леонченко.

Міський голова пояснив, на що може вплинути це звернення, та запропонував доопрацювати його та надіслати від депутатського корпусу.

«І так, і ні. Те, що підіймалося у зверненні, наприклад, кисень, дійсно обмежена кількість підприємств виробляють цей кисень, і Кабмін не може припинити економічну діяльність того чи іншого підприємства або анулювати контракт на поставку цього кисню чи перенаправити його на забезпечення лікарень, а РНБО може це зробити. Але, знаєте, ще влітку минулого року Верховна рада вже проголосувала за створення такого Координаційного центру, наскільки я знаю, він жодного разу не збирався й не був створений. Я за те, щоб РНБО втручалося, бо дійсно питання кисню… Закрити контракти та перенаправити цей кисень – такі функції на себе може взяти тільки РНБО. Але тут багато такого, що депутати з інших фракцій можуть особисто не підтримувати, деякі моменти. Давайте проголосуємо за звернення з приводу передачі функцій на РНБО і всі разом попрацюємо», – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Зрештою, депутати звернення підтримали – 29 голосів «за».

Нагадаємо, 17 березня на засіданні виконкому заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова зазначала, що у лікарнях міста в резерві залишилось понад 130 ліжко-місць для госпіталізації хворих на коронавірус. Однак, якщо кількість хворих з COVID-19 не зменшиться, то вже через тиждень місць може не залишитись.

Як повідомляв Житомир.info, за добу 24 березня в Житомирській області підтвердили 1136 випадків коронавірусної хвороби – область знову увійшла у п’ятірку регіонів за кількістю нових інфікувань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія міськрада звернення коронавірус РНБО  
Матеріали по темі