Політика

​Арсеній Пушкаренко перевірив, як відновлюють ліс в Овруцькому районі після масштабних торішніх пожеж

29 березня 2021, 13:11

Минає рік від страшних лісових пожеж на півночі Житомирської області, через які постраждали тисячі гектарів лісу та села. Трагедія дала зрозуміти, що ситуація у лісових господарствах критична та стала поштовхом для реформи. Так стверджує народний депутат України від фракції «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко, який є співавтором закону про підвищення штрафів за пожежі в лісах.

«Якщо ми говоримо про законодавчий блок, я є співавтором закону про те, щоб підняти штрафи в рази. Ми прийняли закон про інвентаризацію лісів, яка не проводилась з 2001 року, вона давно назріла. Ми прийняли закон в цілому про протипожежну безпеку в лісах, тобто є ряд законів, які сьогодні прийняті. Я сьогодні бачу на прикладі Житомирської області, що лісова галузь трансформується. Ця трагедія стала поштовхом, але в області з'явився керівник, який досвідчений, якого кинули в пожежі - Сахнюк Анатолій Анатолійович. Ми бачимо, що за рік було більш ніж 30 водойм, сьогодні у нас більш ніж 500 водойм вже є і ми вийдемо на травень на 800 водойм», - говорить народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.


Сьогодні в Овруцькому районі, який найбільше постраждав від вогню, продовжують ліквідовувати наслідки. Лісівники зрізають та вивозять згорівші дерева, щоб у майбутньому на цих ділянках висадити нові.

На підприємстві закупили додаткову техніку та обладнання. А на території лісового господарства облаштували додаткові штучні водойми.

«У кожному лісництві є пункти збереження пожежного інвентарю на яких проведено доукомплектування та проведено ремонті роботи. Ми додатково закупили цього місяця три плуги, 40 ранців, 40 протипожежних рукавів. Також планується і ми перерахували кошти на дві камери відеоспостереження», - розповідає директор ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» Руслан Бондарчук.

Лісівники кажуть, основними причинами виникнення пожеж є людський фактор.

«Пожежа, яка була вона пішла від села. Люди безпосередньо не розуміють, що вони роблять, можливо, вони й не хочуть цього зробити, але так виходить, десь кинули недопалок, десь старі люди випалюють траву», - додає директор ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» Руслан Бондарчук.

За три тижні на території лісового господарства побудували будинок для цілодобово чергування бригад, яка зможе швидко відреагувати на пожежу. Зараз проводяться ремонтні роботи всередині.

«У такому напрямку ми рухаємось і та реформа, яка була почата Блоховцем, я переконаний, що вона буде завершена і надасть нові перспективи та можливості лісовому господарству України», - підсумовує народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Пушкаренко ліс Овруч пожежа  
Матеріали по темі