Суспільство

Популярні напої з кави: як приготувати їх вдома

1 квітня 2021, 11:47

Раф, капучино, латте - кого не чарували одні тільки назви цих напоїв. Незважаючи на те, що ми можемо пити їх щодня в кафе або з автоматів, рецепти і склад більшості залишаються для нас таємницею. Однак виявляється, весь цей божественний кавовий ряд доступний для приготування вдома.

Кава і трохи фантазії

Ніяких екзотичних інгредієнтів не буде потрібно, та й спеціальну техніку легко замінити тим, що є на кожній кухні. В основі напоїв лежить зернова (мелена) або розчинна кава, в яку, в залежності від рецепту, додають молоко, молочну піну, вершки, сік, сироп. Підібрати улюблену каву, а також інші продукти можна в магазинах METRO, перейшовши за посиланням https://www.metro.ua/products

Еспрессо

Найпоширеніший вид, який використовується в якості основи для інших напоїв. Назва перекладається як «віджимати», «видавлювати», адже під час приготування кофеїн буквально вичавлюють з меленого порошку. При готуванні пам'ятаємо наступне:

· Стандартний об'єм - на 40 мл води 8 г кави. Обсяг можна міняти, але пропорцій слід дотримуватися;

· Щоб в напоi не було гіркоти, його не можна кип'ятити;

· Вдома готуємо еспресо в турці: ставимо на вогонь, з появою піни знімаємо, відставляємо, знову піднімаємо піну - повторюємо п'ять разів і більше. Чим більше циклів, тим міцніше буде напій;

· Наливати еспресо слід в гарячу чашку - просто обдайте її попередньо окропом.

Капучино і латте

Капучино - це кава з додаванням молока і молочної піни, в який всі складові входять в пропорціях 1: 1: 1. Щоб приготувати смачний напій:

· Візьміть молоко (60 мл), нагрійте його максимум до +70 ° C, збийте міксером або віночком в піну до подвоєння обсягу;

· В високу чашку, кавовий келих налийте готовий еспресо (60 мл), зверху налийте збите молоко: притримуючи піну, тонкою цівкою вилийте рідину, потім дайте стекти піні, розподіліть її по поверхні;

· Додайте цукор за смаком.

До складу латте входять ті ж інгредієнти, проте латте містить більше молока і менше піни (молоко збивають не так довго і об'ємно, як для капучино) - пропорції 1: 2: 1 (еспресо: молоко: пінка).

Існує ще кілька підвидів напоїв з тими ж компонентами: макиато складається з еспресо з молоком; кортадо - еспресо з молоком або згущеним молоком в пропорції 1: 1 або 1: 2; флет уайт - пінка йде тонким шаром, часто з малюнком.

Раф-кави

Цей напій більше схожий на коктейль, відрізняється вершково-ванільним смаком. Раф-кава готується на основі еспресо, в який додають нагріті з цукром і ваніліном вершки. Якщо останні взялися грудочками, то їх необхідно процідити через сито. Всю суміш виливають в глибоку ємкість, збивають занурювальним блендером до пишної піни, переливають в чашку і відразу п'ють.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі