Події

​Двоє жителів Житомирської області допомогли шахраям зняти з своїх карток понад 40 тисяч, а ще один не дочекався придбаного ноутбука

15 April 2021, 16:48

До поліції 14 квітня звернулися троє жителів Житомирської області, які потерпіли від шахраїв. Двоє з них повідомили незнайомцям конфіденційні дані своїх банківських рахунків, інший «придбав» ноутбук через сумнівний Інтернет-сайт. Наразі за вказаними фактами триває розслідування.

Про це повідомляють на сайті ГУНП у Житомирській області.

«Учора, 14 квітня, зі схожими ситуаціями до поліції звернулися відразу двоє громадян – 35-річна жителька смт Корнина Житомирського району та 72-річний дідусь із села Ігнатпіля Овруцької громади. В обох випадках заявники розповіли, що напередодні до них зателефонували незнайомці, які представилися працівниками служби безпеки банків, де вони обслуговуються. «Менеджери» повідомили, що їх фінансові картки заблоковані і тепер потрібно надати додаткові відомості, аби надалі користуватися ними. Таким чином заявники назвали реквізити карток, їх строки дії та приватні коди – відомості, що є конфіденційними і не можуть бути розголошені будь-кому навіть у безпосередній особистій розмові.

Відтак уже через кілька хвилин з рахунку жінки було знято 19 тисяч гривень, а у пенсіонера – понад 25 тисяч національної валюти», – йдеться у повідомленні.

На гачок шахраїв потрапив і 53-річний житель смт Нової Борової Житомирського району, який також 14 квітня звернувся по допомогу до поліції.

«Зі слів чоловіка, ще у січні він перерахував кошти за купівлю ноутбуку, оголошення про продаж якого знайшов на одному з Інтернет-сайтів. Ціна за гаджет здалася йому дуже приємною, тому охоче чекав кілька місяців на повідомлення про прибуття поштового відправлення. Проте ані за тиждень, ані за три місяці воно так і не надійшло, а «менеджери» магазину і зовсім перестали відповідати на телефонні дзвінки», – повідомляють у поліції.

За всіма вказаними фактами слідчі поліції Житомирщини розпочали досудові розслідування за ст. 190 (Шахрайство) ККУ, у рамках яких встановлюють обставини подій та осіб, до них причетних.

Водночас правоохоронці вкотре наголошують на дотриманні простих правил для убезпечення власних заощаджень:

- ніколи не надавайте даних своїх банківських карток незнайомцям. Пам’ятайте, що працівники фінансових установ не запитують реквізити рахунків, зокрема, і кодів доступу, які надходять в особисті повідомлення;

- уважно читайте повідомлення, що надходять на ваш мобільний, звертайте увагу, чи це дійсно номер банківського сервісу та які саме операції проводяться з вашими коштами. За найменших підозр – телефонуйте на гарячу лінію банку та блокуйте картку;

- намагайтеся не сплачувати наперед за товар, придбаний за допомогою мережі Інтернет. Скористайтеся послугами післяплати або так званої «захищеної оплати», які пропонують транспортні компанії, торгівельні інтернет-майданчики та фінансові установи.

Як повідомляв Житомир.info, 15 березня 2021 року у Житомирі двоє чоловіків віддали шахраям понад 100 тисяч: один «захищав» банківську картку, а інший «страхував» неіснуючий кредит.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахраї гроші картки ноутбук  
Матеріали по темі