Присадибна ділянка – це місце, де можна втілити всі ландшафтні ідеї, як з картинок у Pinterest. Хтось користується допомогою ландшафтних дизайнерів, інший ж самостійно створює красу і затишок подвір'я. Насправді, при наявності бажання, нічого складного у садівництві не має. Але, щоб кінцевий результат сподобався вам і вашим гостям, все таки потрібно дотримуватися певних правил і користуватися підказками професіоналів. Дізнавшись головні таємниці садівників-мільйонерів, сади і подвір'я яких, просто викликають шалений захват, ми вирішили поділитися цими секретами з вами.
1. Зонування ділянки
Перша річ, яку потрібно зробити – це зонувати площу. Необхідно розкреслити план і визначити всі доріжки, паркани, будівлі, клумби, ліхтарі і тому подібне. У вас має бути чітко сплановане, не лише місце розташування доріжки, але й її довжина і ширина, те саме стосується й інших елементів декору. Планувати потрібно точно і правильно. Вказуючи, розмір, відстань і площу. Це все для того, щоб не було ефекту «очікування-реальність», коли ви починаєте втілювати задумане, а вам не вистачає місця і усе йде шкереберть.
Для розміщення ландшафтних об'єктів чи планування площі, сьогодні є багато мобільних додатків чи додатків на базі Windows/IOS. Або можете звернутися за порадою до ландшафтних дизайнерів.
2. Арсенал садівника
Щоб садівництво давалось легко і приносило задоволення, потрібно наперед озброїтися необхідними помічними інструментами. Садівники мільйонерів рекомендують починати від садової техніки. Оберіть перевірений інтернет-магазин, де ви зможете купити мотокосу, кущоріз, садовий пилосос, тоді навіть масштабна робота виконуватиметься швидко, а головне якісно. Що стосується садових аксесуарів, то для них використовують поясну сумку, чи як ще кажуть по-іншому – фартух. Він дозволяє зберігати секатор, пилу, садовий ніж та інші інструменти в одному місці і завжди під рукою. Не забувайте також про власний захист і комфорт, використовуйте рукавиці, які також потрібно правильно підібрати, адже для роботи з колючими рослинами потрібен один їх вид, а для прополки бур'янів зовсім інший. Ще одним чудовим рішенням стане купівля наколінників, адже вони захищатимуть суглоби від твердого і холодного ґрунту. Наколінники приймають форму коліна, тим самим забезпечуючи комфорт під час виконання робіт на землі.
3. Стилі оформлення
Професійні садівники рекомендують визначитися зі стилем перед початком формування дизайну ділянки. Так як насправді, кожне подвір'я має свій стиль, про який господарі подекуди навіть і не здогадуються. Ось до прикладу, зелені газони, які займають велику площу, хаотично розставлені статуетки, троянди та плющ, який в'ється по стіні. Чи знали ви, що це ознаки подвір'я в англійському стилі?
Садівники-мільйонери надають перевагу класичному стилю, у ньому за стандартами кущі стрижуть чітко під одним нахилом і усі мають однакову висоту. Лавки, статуетки та фонтани розташовуються у спеціально спроектованих місцях, і змінювати їхнє місцезнаходження вважається грубою помилкою. Елементи декору та кольори рослин у різних стилях також відрізняються, тому аби не купувати усе підряд: «А може стане в нагоді», визначте стиль та головні кольори, які ви хочете бачити на своєму подвір'ї.
4. Освітлення садової площі
До теми освітлення слід підійти відповідально, адже перш за все – це безпека і комфорт, тому усі доріжки мають бути достатньо освітленні. Багато людей надають перевагу стовпам з ліхтярами, оскільки це стильний елемент декору. Ви можете обрати сонячні ліхтарі, які вдень поглинатимуть світло, натомість ввечері та вночі освітлюватимуть ділянку. В альтернативу ліхтарям, консультанти пропонують звернути увагу на прожектори. У них доволі велика потужність і їх світло розсіюється на об'ємну ділянку. Якщо говорити більше про дизайн, ніж про якість і площу освітлення, то точкове освітлення саме те, що потрібно, аби надати затишну, можливо навіть романтичну атмосферу.
Варіантів освітлення насправді є багато, ви можете навіть зробити його комбінованим. Але знову ж таки, повертаючись до першого пунку про «Зонування ділянки», саме на цьому етапі потрібно вирішити, які ділянки мають бути краще освітленні, а де ви просто хочете зробити ненав’язливу підсвітку.
5. Елементи декору своїми руками
Елементи декору своїми руками, це не означає, що лише потрібно робити конструкції з автомобільної шини і тому подібне. Садівники-мільйонери надають перевагу раритетній мебелі, яку фарбують у потрібний колір і всередині розміщують глечики з рослинами, чи конструюють невеликі водойми та водоспади з каменів різного розміру. Чудовим доповнення території також стають невеликі дерев'яні альтанки, які захищають від палючого сонця влітку, а висадженні рослини та квіти вздовж доріжок додають відчуття естетики та єднання з природою.
Як бачите, у садівництві та оздобленні присадибної ділянки, дійсно немає нічого надскладного, головне діяти чітко і за планом з використанням якісних інструментів та аксесуарів. Тим паче сьогодні, коли все у вільному доступі.