Суспільство

Яких лікарів дітям потрібно відвідати перед вступом у перший клас. Роз’яснення НСЗУ

13 травня 2021, 16:12

Батьки майбутніх першокласників уже почали подавати документи до школи. А разом з ними й медичні довідки № 086-1/о. У цих довідках міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.

Інформацію про те, яких лікарів повинна відвідати дитина перед вступом у перший клас, 8 травня надала Національна служба здоров’я України.

В НСЗУ зазначають, що довідки № 086-1/о видає сімейний лікар або педіатр, із яким в дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Щодо медогляду дітей, які вперше підуть у школу. Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:

• дитячий хірург;
• дитячий ортопед-травматолог;
• дитячий офтальмолог;
• стоматолог;
• інші спеціалісти за показаннями;
• аналіз крові на гемоглобін;
• інші аналізи за показаннями.

Детальніше про медогляд для учнів 2-11 класів. Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня.

Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

В НСЗУ нагадують, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти у наказі Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682 https://cutt.ly/Dbjcikv

Роз’яснення Житомирської міської ради про те, хто має право на першочергове зарахування до першого класу, читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році прийом дітей до перших класів розпочався 1 березня. В 2020 році у зв’язку з карантином набір дітей до перших класів у Житомирській міській ОТГ перенесли.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання перший клас першокласник медогляд  
Матеріали по темі