Події

​Прокуратура вимагає визнати недійсним договір, за яким приватна фірма орендує ділянку на сміттєзвалищі в Коростені і приймає відходи з інших міст

24 May 2021, 12:49

У Коростені на полігоні твердих побутових відходів незаконно облаштували сортувальний майданчик – прокуратура заявила позов.

Про це 24 травня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Коростенською окружною прокуратурою, в інтересах держави, заявлено позов про визнання недійсним договору про спільну діяльність, укладеного комунальним підприємством міста Коростеня з приватним товариством. Наразі ухвалою суду у справі відкрито провадження», - йдеться у повідомленні.

Йдеться про те, що у лютому цього року комунальне підприємство уклало з товариством договір про спільну діяльність щодо облаштування майданчика для відсортування та переробки вторсировини на полігоні твердих побутових відходів, а саме, на земельній ділянці площею 2 га, яка перебуває у постійному користуванні комунального підприємства.

«Товариство завозить на територію полігону для захоронення тверді побутові відходи з інших населених пунктів, фактично орендуючи земельну ділянку. Така діяльність порушує права територіальної громади міста Коростеня, гарантовані ст. 50 Конституції України на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Крім цього, сторони не додержалися низки вимог Цивільного кодексу України, що свідчить про те, що правочин вчинено з метою приховання договору оренди земельної ділянки», - повідомили в прокуратурі.

Відтак, як зазначили в пресслужбі прокуратури, порушено вимоги Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (ч. 2 ст. 3), відповідно до яких, спеціально відведені місця чи об’єкти, призначені для захоронення відходів (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо) не можуть бути об’єктами оренди.

Нагадаємо, у ніч з 29 на 30 липня 2020 на полігоні з утилізації побутових відходів поблизу Коростеня затримали три вантажівки з львівським сміттям.

Як повідомляв Житомир.info, 6 травня 2020 на Львівщині зупинили 4 фури зі сміттям, яке мали везти на полігон в Коростенський район. Наприкінці травня 2020 Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції повідомляв про обшуки у міськраді та у перевізників, які за бюджетні кошти незаконно возили сміття зі Львова до Коростеня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: полігон сміттєзвалище сміття Коростень оренда  
Матеріали по темі