Культура

Кінорежисер з Житомира став лауреатом Шевченківської премії та отримав 240 тис. грн

26 May 2021, 15:16

У Києві нагородили лауреатів Шевченківської премії, яка уже понад півстоліття відзначає провідних митців культурної сфери. Цього року серед переможців — кінострічка житомирянина Валентина Васяновича. Цього року лауреати Шевченківської премії отримали по 240 тисяч гривень

Про це Житомир.info 26 травня повідомила комунікаційна менеджерка Шевченківської премії Катерина Чамлай.

«Це друге вручення Шевченківської премії після гучного перезавантаження та ребрендингу, який провели агенції ISD Group и TS/D. Раніше вона асоціювалася з совковістю та офіціозом. Сьогодні премія орієнтується на якісні українські твори, що викликають живу реакцію в суспільстві та говорять про актуальні для українців події. Щорічно премію вручають у 6 номінаціях. Серед них: література, музика, театр, візуальні мистецтва, кіно та публіцистика», – йдеться у повідомленні.

У номінації«Кіномистецтво» переміг фільм «Атлантида» Валентина Васяновича та Владлена Одуденка.У стрічці йдеться про життя на Донбасі після перемоги України у війні з Росією та повернення окупованих територій. Під час своєї промови режисер зауважив, що трансформована премія ще більше надихає українських митців працювати на розвиток культурної сфери, в тому числі й кіно.

Цього року в номінації «Література» найкращою стала письменниця та перекладачка Оксана Луцишина. Вона отримала відзнаку за останній роман «Іван та Феба», який відтворює епоху 90-х років. Зокрема, книга розповідає історію «Революції на граніті» — масштабного студентського протесту проти комуністичної влади.

Книжка, яка документує перші місяці окупації Донецька — збірка репортажів Станіслава Асєєва «В ізоляції» отримала нагороду в номінації «журналістика та публіцистика». Книга вийшла друком у 2018 році, коли журналіст Асєєв перебував у полоні бойовиків ДНР.

У категорії «Музичне мистецтво» лауреатом премії стало музичне агентство «Ухо» з циклом «Архітектура голосу». Це серія з 19-ти концертів вокальної музики та двох виставкових подій, проведених у різні роки в Києві. Головна об’єднавча ідея — музику презентували в знакових для столиці спорудах. Батьками проєкту стали Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула.

В номінації «Театральне мистецтво» перемогу отримала вистава «Verba» авторства Сергія Маслобойщикова, Наталії Рудюк, Олександра Бегми та Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Вистава пропонує абсолютно нове прочитання драми Лесі Українки «Лісова пісня» та розповідає про любов, життя та вічність.

Відомий український фотохудожник Борис Михайлов став Шевченківським лауреатом у номінації «Візуальне мистецтво» та отримав нагороду за відеопроєкцію та фотоінсталяцію «Випробування смертю». Проєкт поєднує фотографії крематорію з іншими зображеннями й апелює до колективної пам'яті українців.

«Премії цьогорічним лауреатам вручили вновому дизайні. Довгий шлях перетворень зафіксували у важкому мармурі, як увіковічнення 60-ти річної історії премії, та згусток енергії, який рветься назовні — символом енергії Шевченка, яка пронизує сучасну культуру України.

Шевченківська премія – найвища державна нагорода у галузі культури та мистецтва, яка вручається з 1961 року. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Шевченківського Комітету. Фінансовий розмір премії теж визначається президентом. Цього року лауреати Шевченківської премії отримали по 240 тисяч гривень.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році режисер з Житомира отримав приз Венеціанського фестивалю за фільм «Атлантида».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Шевченківська премія режисер фільм нагородження Васянович  
Матеріали по темі