22 червня 2021 року відбулася презентація проєкту «Рейтинги авторів корупційних законопроєктів»: громадська організація «Інститут законодавчих ідей» проаналізувала 2278 законопроєктів за час діяльності Верховної ради нового скликання і виявила, що 257 з них містять корупційні ризики та сприятимуть виникненню корупції в реальному житті.
Про це повідомляє пресслужба ГО.
«Сьогодні розповідаємо про корупційні законопроєкти та їх авторів. Це такі проєкти законів, в яких вже створені можливості для здійснення корупційних дій в реальному, щоденному житті. Корупція – це не лише хабарі, і починається вона не у кабінетах високопосадовців та судах, як прийнято вважати, а під час підготовки законопроєктів. В основу даних рейтингів, які будуть зараз презентовані, покладено законопроєкти, які за останні 2 роки були внесені до порядку денного Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, – зауважила Мартина Богуславець, виконавча директорка «Інституту законодавчих ідей».
В оприлюдненому рейтингу всіх народних депутатів є інформація про нардепів-мажоритарників від Житомирської області та керівників обласних організацій партії «Слуга народу» та ВО «Батьківщина».
38 місце рейтингу – Богдан Кицак (Бердичівський округ №63): з 63 законопроєктів 12 корупційних (19%);
99 місце – Сергій Кузьміних (Чуднівський округ №67): з 46 законопроєктів 8 корупційних (17%);
101 місце – Тетяна Грищенко (Малинський округ №66): з 44 законопроєктів 8 корупційних (18%);
123 місце – Володимир Арешонков (Коростенський округ №64): з 39 законопроєктів 7 корупційних (18%);
154 місце – Анжеліка Лабунська (голова облорганізації ВО «Батьківщина»): з 42 законопроєктів 6 корупційних (14%);
213 місце – Арсеній Пушкаренко (голова облорганізації партії «Слуга народу): з 45 законопроєктів 4 корупційних (9%);
311 місце – Дмитро Костюк (Новоград-Волинський округ №65): з 25 законопроєктів 2 корупційні (6%);
340 місце – Ігор Герасименко (Житомирський округ №62): з 13 законопроєктів 2 корупційних (15%).
Скріншот з рейтингу
База висновків антикорупційної експертизи до законопроєктів тут.
Як повідомляв Житомир.info, за прогули у 2020 році нардепа-мажоритарника Сергія Кузьміних (фракція партії «Слуга народу», обраний від Чуднівського округу №67) позбавляли депутатських виплат за червень, за жовтень та листопад. Обрана по партійному списку ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська також не отримувала відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, за лютий, березень, квітень, вересень та листопад 2020 року і була позбавлена виплат за травень 2021 року.