Житомирська міська територіальна громада отримала з державного бюджету 5,3 млн грн субвенції на НУШ та 4 млн грн – на інсулін.
Проєкт рішення про розподіл субвенції розглядали на позачерговому засіданні виконкому 30 червня.
«Відповідно до постанов Кабміну та розпоряджень голови облдержадміністрації для житомирської громади спрямована субвенція на забезпечення загальної освіти «Нова українська школа» в сумі 5 млн 318,5 тис. грн і управлінню охорони здоров’я спрямована субвенція на придбання інсулінів в сум 4 млн 010,7 тис. грн. Загальна сума змін – 9 млн 329 тис. грн», - повідомила директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.
Перша заступниця мера Світлана Ольшанська зауважила, що субвенція на НУШ залишилися на рівні минулого року.
«Не заважаючи на те, що здорожчала вартість металу і вироби, ті самі парти, стали дорожчі, але субвенція в цьому році така сама, як і минулого року. Тобто не враховано ні індекс інфляції, який є на сьогодні, ні ріст цін на основні складові», - сказала Світлана Ольшанська.
Мер Сергій Сухомлин уточнив, що треба буде більше коштів додавати з міського бюджету.
«Минулого року ми парти купували приблизно за 3 тисячі, а ціни на метал виросли в два рази: 1-1,5 роки тому арматура коштувала приблизно 650 доларів за тону, а зараз 1300 доларів за тону», - поділився інформацією з членами виконкому мер Житомира.
Нагадаємо, розпорядженням голови ОДА від 18 червня 2021 року було розподілено між громадами Житомирської області 37,5 млн грн освітньої субвенції на меблі та комп’ютерне обладнання для «Нової української школи».
Як повідомляв Житомир.info, в 2020 році Житомирська область отримала 58 млн 104,7 тис. грн субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». В Житомирі на «Нову українську школу» в 2020 році спрямували 17 млн грн, з яких майже 11 млн грн становили кошти міського бюджету, а 6 млн грн – субвенція з держбюджету.
Тендер на закупівлю 2486 комплектів одномісних парт для перших класів департаменту освіти Житомирської міської ради вдалося провести лише наприкінці вересня: виграло київське ТОВ «Денактив» з пропозицією 4 млн грн при початковій ціні 7,2 млн грн. 82 комплектів мультимедійного обладнання купили в липні у вінницького ТОВ «Поділля Фінанс» за 2,8 млн грн при початковій вартості закупівлі 3,28 млн грн.