Здоров'я

Як правильно охолоджуватися у спеку та користуватися кондиціонером, щоб не нашкодити здоров’ю: поради житомирського лікаря

7 July 2021, 17:35

Спека влітку створює додаткове навантаження на організм, тому дуже важливо охолоджуватись і робити це правильно. Отож разом з лікарем розповідаємо, як легше перенести спеку, чим небезпечні різкі перепади температури та як користуватися кондиціонером, щоб не захворіти.

Лікарі пояснюють: якщо ми у спеку виходимо із занадто холодного приміщення на вулицю - це може викликати спазми судин. Різкі зміни температури найбільш небезпечні для людей з серцево-судинними захворюваннями.

«Кондиціонери нам у цей період дуже допомагають, але з ними потрібно дуже розумно себе поводити. Якщо створити гарний температурний баланс в приміщенні,організм буде дуже гарно боротися з критичними цифрами температури. Вважається, для того, щоб не було різкого перепаду і ми не викликали спазми судин, це має бути (різниця) 4-6 градусів, але, зазвичай, нам цього замало. З кондиціонером потрібно поводитися правильно: фільтри чистити, температурний режим витримувати. Він значно висушує повітря, тому, якщо користуватись кондиціонером, потрібно додатково зволожувати повітря», – розповідає лікар терапевт, кардіолог Світлана Грибан.

Охолоджуватись занадто холодною водою у душі чи басейні також не рекомендують, адже це може спровокувати хронічні хвороби.

«Коли у когось є гайморити, тонзиліти, ми не стерильний організм і при різкому охолодженні імунітет знижується. У кого яка зона слабша, вона буде реагувати, тому захворіти можна. Але захворіти не від самого градуса температури, а від особливостей організму, хронічних патологій», –каже Світлана Грибан.

Влітку важливо також постійно провітрювати приміщення та салони у транспорті.

«Дуже багато факторів, які погіршать стан організм. Температура – перше, не провітрювана територія – друге, інфекція, яка циркулює – третє. Якщо ми збираємо на цю закриту територію декілька людей - кожен зі своєю інфекцією, зі своєю флорою - ми зробимо парниковий ефект і просто зробимо бомбу для різкого погіршення стану. У транспорті потрібно просто не стояти на потоці повітря, відкрили вікно – перейдіть на інші сторону автобусу. Тоді повітря буде циркулювати й будете дихати свіжим повітрям», – додає лікар.

Для кращого самопочуття влітку терапевт та кардіолог Світлана Грибан рекомендує слідкувати за фізичними навантаженнями та змінити раціон.

«Фізична активність має бути знижена, адже м'язи втрачають свій баланс або фізична активність має бути розумно дозована. Далі ми змінюємо спосіб харчування. Їжа має бути не жорстка, вона має бути дроблена, розділити на 5-6 разів на добу. Тоді організм не перенавантажується і йому краще справитися з жарою і він не втрачає свої сили на жорстку їжу. Далі водний баланс. Це найголовніше - компенсувати водний баланс. ми маємо вживати ту воду, яку організм втрачає через потовиділення. Води має бути достатньо, як ви завжди чуєте до 2 літрів і краще, щоб це не солодка, а мінеральна вода, адже втрачається водно-сольовий баланс і якщо компенсувати кількість Води протягом дня, то організму стане краще. Рекомендовано пити воду вранці і ввечері. Це той період доби, коли людина найбільш файно засвоює воду. Вдень це йде перенавантаження, потрібно компенсувати фруктами та овочами водовмісними», – рекомендує лікар терапевт, кардіолог Світлана Грибан.

Нагадаємо, з 5 по 9 липня синоптики прогнозували житомирянам переважно сухий та спекотний тиждень, а стовпчики термометра дотягнуться до +34 градусів за Цельсієм.

Поради житомирського лікаря: як безпечно засмагати, правильно обирати сонцезахисний засіб та що робити, коли отримали опіки: поради житомирського лікаря

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: спека кондиціонер літо лікар  
Матеріали по темі