7 липня у Новограді-Волинському відбулось виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики у Новоград-Волинському районі. До обговорення стратегічних перспектив розвитку українського села також долучилися представники різних міністерств, територіальних громад та агробізнесу Житомирщини.
Про це 7 липні повідомила пресслужба Житомирської ОДА.
Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко під час засідання зазначив, що наразі частка іноземних інвестицій у сільське господарство Житомирської області складає лише 2,3% загальних обсягів по області. І це напряму залежить від того, чи є на території гарні дороги, школи, садочки, медзаклади, а також від того, як сприймають цю місцевість не лише інвестори, а й самі жителі. Чи хочуть вони жити саме тут, працювати, будувати свій бізнес, чи бачать вони тут майбутнє для своїх дітей.
«Над цим останні два роки активно працює обласна влада в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво»», – наголосив Віталій Бунечко.
Як було зазначено на засіданні, загалом інвестиції держави у розвиток соціальної та транспортної інфраструктури Житомирської області за 2020-2021 рік складають майже 3 мільярди гривень. В області завершується будівництво нових сільських амбулаторій, оснащених усім необхідним обладнанням для надання медичної допомоги. Будуються нові школи, садочки, спортивні об’єкти.
Учасники виїзного засідання також обговорили питання розвитку українського села, які можуть бути вирішені на державному рівні. Зокрема важливість прийняття закону, який надасть фермерам доступ до кредитних ресурсів для покупки землі в рамках земельної реформи. А також вирішення питання щодо податкових пільг для підприємств, що займаються переробкою сільгосппродукції.
«Житомирщина є привабливим регіоном для залучення інвестицій та вдалим для розбудови бізнесу. Про це свідчать зокрема результати рейтингу «Regional Doing Business – 2020», який визнав Житомирщину найкомфортнішим регіоном для ведення бізнесу в Україні. Тож запрошуємо усіх до Поліського краю», — зазначив Віталій Бунечко.
Також 7 липня у Новограді-Волинському було підписано тисторонній меморандум із Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнською асоціацією громад та Житомирською облдержадміністрацією.
Головна його мета – об’єднання зусиль на державному та місцевому рівні для вирішення нагальних питань, від яких залежить розвиток українських фермерів й аграріїв та, у підсумку, реалізація концепції нового українського села, запропонованої президентом України Володимиром Зеленським.
«Вважаю дуже символічним, що підписання цього документу відбулося під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на Житомирщині. Адже сьогодні було озвучено багато конкретних заходів, зокрема щодо прискорення інвентаризації земель, підтримки фермерів в умовах старту ринку землі, реформи Держгеокадастру, а також підтримки сільгоспвиробників на державному рівні», – сказав Віталій Бунечко.
Голова ОДА додав, що у такий історичний момент чергового, чи не найважливішого етапу земельної реформи як ніколи важлива консолідація державної та місцевої влади, щоб спільними зусиллями вирішувати проблеми, які турбують селян та аграріїв. Особливо актуальним питанням є детінізація аграрного сектору одночасно зі створенням сприятливих умов для легального розвитку агрогосподарств.
Перспективними напрямками наразі визначені:
- створення умов для виробництва конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції;
- трансформація особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства;
- сприяння у розвитку малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції та створених ними сільськогосподарських кооперативів;
- просування сільськогосподарської продукції, створеної в межах регіону.
Довідка Житомирської ОДА: Органічне виробництво визначено Стратегією розвитку Житомирської області на 2021-2027 роки як смартспеціалізація регіону.
Також на Житомирщині активно розвивається вирощування та переробка ягід. В області розташована одна з найбільших в Європі плантація лохини. Площа під лохиною у Житомирській області становить 50% загальнодержавних насаджень, обсяг виробництва за минулий рік склав майже 1000 тонн, що становить близько 70% загальнодержавного виробництва цієї культури. Обидва ці напрямки в області розвиваються шляхом підвищення обсягів продукції з підвищеною доданою вартістю та є привабливими для інвесторів.
Як повідомляв Житомир.info, 25 травня 2021 у Житомирській ОДА відбулось засідання ради з питань залучення інвестицій, на якому було підписано два меморандуми про співпрацю між облдержадміністрацією, установою «Агенція регіонального розвитку Житомирської області» та ТОВ «Беріфуд» і «ААЗ Трейдінг Ко».