Борщівник Сосновського наразі активно знищують у всьому місті, працівники «Зеленбуду» ліквідовують борщівник механічним методом, бо застосування пестицидів у місті згідно з Правилами утримання зелених насаджень заборонено.
Про це 12 липня повідомила пресслужба Житомирської міської ради.
«За 1,5 місяці злісний бур’ян викосили вже на Київському шосе, вул. Івана Мазепи, біля кінотеатру «Космос», вул. Труда, Леха Качинського, біля ЗОШ №10 та на схилах Замкової гори. Цьогоріч вперше підприємство спробує використати у боротьбі з борщівником Сосновського засіб проти амброзії. «Ми замовили натуральний препарат. В його основі – природний матеріал бішофіт, який не шкодить здоров’ю людини.Дослідження, що проводилися на Полтавщині, показали, що цей препарат є ефективний проти борщівника Сосновського», - розповідає Олена Бондарчук, екологиня КП «Зеленбуд».
Зеленбудівці застерігають:при зустрічі з рослиною варто бути обачним.Якщо ж борщівник вразив людину, вражену ділянку треба закрити тканиною від сонячних променів, потім промити з милом та холодною водою, обробити розчином від опіків.
Довідка міськради: Борщівник Сосновського – багаторічна рослина родини зонтичних, що виглядає як величезний кріп. Зростає борщівник подекуди до 5 метрів у висоту, а товщина стебла може сягати 10 сантиметрів. Рослина є невибагливою, легко дичавіє і мігрує. Небезпека борщівника для здоров’я людини пов’язана із наявністю фотоактивних речовин, що під дією сонячного випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів.
Як повідомляв Житомир.info, відповідно до ст.33 закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України, знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів: вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення.
Поради лікаря про те, що робити при опіках від борщівника, читайте тут.