Впродовж 2024 року до влади Житомира зареєстрували 16 електронних петицій на відповідному сервісі, але необхідну кількість в 300 голосів за місяць набрали лише дві з них.
22 березня була оприлюднена петиція авторства ветерана АТО, волонтера Олександр Швецова про соціальні водомати з чистою питною водою, яка менш ніж за два тижні набрала необхідні для розгляду 300 голосів. 11 квітня на сайті петицій оприлюднили офіційну відповідь Олександру Швецову від заступника мера Житомира Сергія Кондратюка.
«Вашу петицію щодо соціальних водоматів із питною водою розглянуто. Повідомляємо, що розглянуто декілька варіантів надання пенсіонерам та малозабезпеченим верствам населення пільгового водопостачання. На території міста Житомира проживають пенсіонери, особи з інвалідністю, малозабезпечені та інші категорії населення, які отримують доходи в розмірі прожиткового мінімуму (2361 грн). Це – 91116 осіб, що становить 25% від загальної чисельності населення міста (261 тис. чол.). Ці категорії населення проживають у секторі багатоповерхової та садибної забудови, і не всі вони є абонентами КП «Житомирводоканал», тобто у частини зазначеної категорії відсутнє централізоване водопостачання, тому попередньо необхідно підключити їхні оселі до цих мереж. Надавати перевагу одним категорія споживачів не враховуючи інших не коректно. Всі варіанти доочищення води, які вивчалися, досить вартісні, й існує загроза несвоєчасного фінансування Державним казначейством під час воєнного стану. Тому пропонується продовжити вже розпочату реалізацію проєкту з будівництва нової водоочисної станції за кошти кредиту Світового Банку. Проєктом передбачена повна реконструкція водоочисної водопровідної насосної станції водопостачального підприємства, що включає будівництво новітньої системи водопідготовки, яка забезпечить мешканців міста усіх без винятку категорій більш якісною питною водою», - йшлося у відповіді.
19 червня Олена Дорошенкова оприлюднила петицію про надання статусу «Алеї імені Миколи Кондратюка» ландшафтно-рекреаційній зоні на вул.Закам'янська 33-а, за місяць звернення набрало необхідні для розгляду 300 голосів. 31 липня оприлюднили відповідь на петицію за підписом мера Сергія Сухомлина, в якій радили почекати 5 років і після цього можна надавати ім’я загиблого захисника рекреаційній зоні. Зауважимо, що Микола Кондратюк, вчитель ліцею №23, який від початку повномасштабного російського вторгнення добровільно став на захист України, загинув 9 січня 2023 року: 17 січня героя поховали у рідному Житомирі, а 20 жовтня в міській раді рідним Миколи Кондратюка вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно).
Ще чотири петиції були зареєстровані у грудні 204 року і збір підписів ще триває. Два звернення зареєструвала Демчук Крістіна Георгіївна: про порятунок маршруту №18 та про збереження маршруту №8 «Праці – Параджанова». Ще дві петиції подав Барибін Володимир Романович, його хвилює інфраструктурний розвиток та кризова підтримка громадського транспорту і проблема аварійного стану доріг у місті.
Також є дві петиції, які мають по одному підпису – від їх авторів, і одна, яку навіть сам автор не підписав (див. скриншоти нижче).
Нагадаємо, впродовж 2023 року було зареєстровано 30 електронних петицій до влади Житомира, необхідну кількість голосів набрали лише три.
Як повідомляв Житомир.info, за 2022 рік житомиряни подали до міської влади 16 петицій, необхідну для розгляду кількість голосів набрала лише одна – про забезпечення громадським транспортом прямого сполучення мікрорайонів Богунія та Корбутівка.
Житомир.info