Риба — важливий елемент харчування, адже вона є джерелом незамінного білка, вітамінів та мінералів. За думкою дієтологів і нутриціологів, людина обов’язково має вживати рибні страви, щоби добре почуватися й мати міцне здоров’я. Їсти їх треба мінімум двічі на тиждень, або взагалі перейти на морепродукти, відмовившись від м’яса тварин. Смачний й корисний улов водиться як у морі, так і в прісних водоймах.
Класифікація риби
Водні істоти не здатні існувати на суші та водяться практично у всіх водоймах планети.
За ареалом проживання виділяють такі різновиди:
- морський — живе виключно в солоній воді;
- прісноводний — надає перевагу річкам, струмкам, озерам;
- прохідний — частину життя перебуває в океані, а на нерест переміщуються в прісне середовище.
Обмежуватися лише одним різновидом не обов’язково. У кожного з них свої переваги.
Чому варто частіше вживати морепродукти
Користь риби для організму доведена численними дослідженнями. А все тому, що до її складу входить білок (у середньому 20 г / 100 г), що засвоюється набагато краще, ніж з інших видів м’яса. Він сприяє зростанню тканин, допомагає підтримувати м’язову масу й міцність кісткової тканини.
У продукті є важливі для синтезу гормонів мінерали. Так, йод регулює обмін речовин. Він дуже необхідний дітям для росту й нормального психічного розвитку. Кальцій формує і мінералізує кістки, сприяє повноцінному функціонуванню м’язів і нервової системи, хорошому згортанню крові. Фтор — ще одна важлива умова міцності кісток і зубів. Цинк має велику вагу в роботі імунних клітин, підтримує красу шкіри.
Морепродукти — джерело жирних кислот омега-3, а це запорука здорового серцевого ритму. Вони знижують кров’яний тиск і нормалізують частоту серцевих скорочень, поліпшують стан кровоносних судин, позитивно впливають на мозкову активність, запобігають порушенням роботи головного мозку й патологіям зору.
В них багато жиророзчинних вітамінів: А відповідає за здоров’я органів зору й ріст кісток, D — за засвоєння й метаболізм кальцію, тіамін, ніацин і рибофлавін (група В) — за енергію, С — за регенерацію.
Найкорисніші види риб
Найбільш корисними для здоров’я вважаються жирні сорти, наприклад, усі лососеві, тунець. Морська риба містить більше поліненасичених жирів, а прісноводна — білка й заліза. Та вся вона є кориснішою за жирну свинину чи інший вид тваринного м’яса.
Найкорисніші сорти з великим вмістом білка:
- горбуша;
- камбала;
- кета;
- лосось;
- минтай;
- нерка;
- омуль
- оселедець;
- палтус;
- сардина;
- сиг;
- скумбрія;
- сом;
- судак;
- сьомга;
- тріска;
- тунець;
- форель.
Усіх їх можна сміливо додати до постійного раціону та їсти всією родиною.
Та свіжих мешканців океану можна дістати не у всіх регіонах. Найчастіше їх привозять уже в замороженому вигляді, через що продукт втрачає свої властивості. У наших краях річковий улов більш поширений, тому коштує дешевше. Але треба пам’ятати, що такий продукт потребує дуже ретельної термічної обробки. У нього часто присутній сильний запах твані чи навіть дрібні паразити. А океанічні сорти, навпаки — можна приготувати швидше.
Звичайно, краще вибирати свіжу рибу. Але не обов’язково обмежувати себе, коли живеш далеко від моря. Якщо купувати морепродукти в надійного постачальника, вони завжди будуть смачними й корисними. Компанія Seadora поставляє найсвіжішу рибу зі світового океану й локальних водойм. Замовляйте Fresh Catch та насолоджуйтеся новими смаками!