У Житомирській обласній раді розглядають варіант здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії щодо об’єкта КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» в частині приміщення радіологічного відділення.
Про це йдеться у проєкті рішення сесії Житомирської облради «Про доцільність здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії», оприлюдненому на офіційному сайті 15 липня.
«Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державно-приватне партнерство», «Про концесію», Порядком проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 року № 384 (у редакції від 22 квітня 2020 року № 294), розглянувши висновок за результатами аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єкта: КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради (в частині приміщення радіологічного відділення) від 16.06.2021, враховуючи рекомендації постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів від…, з питань комунальної власності та майнових відносин від…, з питань бюджету та фінансів….від…, обласна рада вирішила 1. Визнати доцільним здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії щодо об’єкта: КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради (в частині приміщення радіологічного відділення)», - йдеться у проєкті рішення сесії.
Даним документом також передбачається створення комісії з питань організації та проведення концесійного конкурсу, затвердити положення про конкурсну комісію з визначення консеціонера. Також у проєкті рішення сесії облради йдеться про те, що комісія має забезпечити розроблення конкурсної документації та подати її на затвердження Житомирської облради не пізніше ніж через 180 днів з дня затвердження її складу.
Скріншот проєкту рішення сесії облради
Концесія — надання з метою задоволення громадських потреб уповноваженим органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування на підставі концесійного договору на платній та строковій основі юридичній або фізичній особі (суб'єкту підприємницької діяльності) права на створення (будівництво) та (або) управління (експлуатацію) об'єкта концесії (строкове платне володіння), за умови взяття суб'єктом підприємницької діяльності (концесіонером) на себе зобов'язань по створенню (будівництву) та (або) управлінню (експлуатації) об'єктом концесії, майнової відповідальності та можливого підприємницького ризику.
Нагадаємо, питання придбання лінійного прискорювача для Житомирського обласного онкологічного диспансеру 29 березня 2021 розглядали на засіданні робочої групи, створеної спільним розпорядженням голів ОДА і облради, і вирішили звернутись до народних депутатів України щодо сприяння у вирішенні питання виділення з державного бюджету у 2021 році області цільової субвенції на придбання лінійного прискорювача.
Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2021 департамент регіонального розвитку ОДА оголосив тендер на реконструкцію частини радіологічного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» з встановленням медичного лінійного прискорювача та комп’ютерного томографа за 19,2 млн грн. У відкритих торгах взяли участь три компанії, однак 10 березня замовник відхилив усі пропозиції. Того ж дня оголосили про нову закупівлю на тих самих умовах. Тендер виграло ТОВ «Альтернатива-В» за 18 млн 696,5 тис. грн. Договір уклали 12 квітня 2021.
Реконструкцію житомирського онкодиспансеру включили в програму «Велике будівництво» і хочуть завершити в 2021 році.