Політика

​Діюча податкова система є гальмом розвитку економіки та потребує кардинальної зміни, - Руслан Годований

17 липня 2021, 10:18

Підприємницька спільнота Житомирської області висловлює своє невдоволення щодо законопроєкту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Цей законопроєкт обговорювали під час засідання робочої групи.

Голова депутатської групи «Захист малого та середнього бізнесу» Руслан Годований говорить: такі зміни в законодавстві не покращують умови для ведення підприємницької діяльності, а призведуть до негативних наслідків для бізнесу з різних секторів економіки.

«Будь-який інспектор може накласти штраф і на цю суму штрафу накласти арешт на майно. Без суду, на суму, яку вони надумали. Рівень програшів суду у податкової сьогодні 40%. А якщо у людини міжнародні перевезення, а це майно заборонено вивозити за кордон у цей момент, як тоді бути? Мало того, якщо у людини є податкові борги, не визнані судом, а просто визначені податковою, людині забороняється виїзд з країни. А якщо у людини міжнародні відносини, або потрібно на лікування, або просто поїхати відпочити, чому інспектор має приймати рішення, а не суд? У нас зараз хочуть підмінити судову систему і це написано в №5600», - говорить голова депутатської групи «Захист малого та середнього бізнесу», депутат Житомирської обласної ради Руслан Годований.

Підприємці переконані, що наразі існує необхідність в глобальній податковій реформі. Свої вимоги виклали у зверненні до керівництва країни.

«Прошу підтримати пропозиції про те, що ми хочемо ініціювати створення робочої групи при Верховній раді для опрацювання нового податкового законодавства. Ми повинні платити прозорий, мінімальний податок. Наприклад, податок з обороту», - каже підприємиця, голова Громадської ради при ГУ ДФС Тетяна Годовська.

Наостанок Руслан Годований зазначив, що підприємці готові сплачувати податки, тим самим наповнювати бюджет країни, але хочуть, аби все було справедливо.

«Ми готові забезпечувати країну власною працею та розумом, готові сплачувати податки, але податки мають бути такі, що їх можна сплатити. Ми казали: чиновники не можуть отримувати вищу зарплату, ніж середня зарплата по Житомирській області – це було б чесно. Чому сьогодні бізнес має бути нижче, хоча він по суті годує чиновників, а чиновники мають величезні зарплати? Ми вважаємо – це несправедливо», - сказав голова депутатської групи «Захист малого та середнього бізнесу», депутат Житомирської обласної ради Руслан Годований.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Годований бізнес податкова  
Матеріали по темі