Новини компаній

Українці отримали кредити в цілому на 50 млрд грн

20 July 2021, 17:06

Однією із знакових подій в області кредитування в Україні стала видача кредитів на суму 51,3 млрд грн в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%". Які умови отримання позики, кому вдалося взяти кредит, і що очікується в найближчому майбутньому? На всі ці питання відповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Українцям вдалося отримати кредити на загальну суму в розмірі понад 50 млрд доларів за програмою "5-7-9%". Крім цього, в рамках держпрограми по іпотечному кредитуванню, їм було видано близько півмільярда гривень на придбання нерухомості. Співробітники tkcredit.kiev.ua підкреслюють, що такі акції сприяють поліпшенню життя резидентів України.

Але, крім іпотечного кредитування, в Україні процвітають і мікропозики. Разом із попитом зростає пропозиція, через що на даний момент у країні працюють десятки МФО, тому деколи складно визначитися з підходящим варіантом. Щоб взяти гроші в борг на більш вигідних умовах, рекомендується попередньо вивчити всі пропозиції і порівняти їх, користуючись офіційними інтернет-ресурсами. Наприклад, можна ознайомитися з умовами роботи Credit Kassa за посиланням. Ця МФО пропонує кредити від 400 до 20000 грн з відсотковою ставкою від 0.01 до 3.65%. Позику можна взяти на період до 27 днів, але при цьому можлива її пролонгація.

Що очікується в найближчому майбутньому в сфері іпотечного кредитування?

Українці активно беруть кредити за програмою "5-7-9%". За попередніми даними, тільки за останній тиждень була оформлена низка договорів на загальну суму близько 1.4 млрд грн. Багато хто користується і пропозиціями, доступними в рамках програми "Іпотека 7%". На даний момент за її умовами було видано вже 526 кредитів на суму 448 млн грн. Крім цього, на стадії узгодження знаходяться приблизно 900 заявок (загальною складністю на 730 млн грн).

З огляду на великий попит на іпотечне кредитування Денис Шмигаль заявив, що кількість українців, які отримали доступні квадратні метри, весь час зростає, але це не межа. У найближчому майбутньому плануються розширення інструментів іпотечного кредитування і поява нових програм.

Що відомо про програму "Доступна іпотека 7%"

Вона почала діяти на території України з 1.03.2021 року. За її умовами, "зайві" відсотки компенсуються Фондом розвитку підприємництва. Це означає, що, якщо українець оформляє іпотеку під 10%, в результаті отримує ставку 7% (3% компенсує держава).

Короткі відомості про програму "Доступні кредити 5-7-9%"

Вона стартувала 1 лютого 2020 року і була створена для підтримки різних проєктів, розроблених малими підприємствами. В рамках цієї програми, їм стали доступні процентні ставки 5, 7 або 9%, які залежать від терміну роботи компанії і розміру бізнесу. Більш того, в окремих випадках ставка може бути знижена ще на 0.5% річних за кожного найманого працівника.

Раніше повідомлялося, що уряд планував давати кредити під зазначені відсотки тільки тим підприємцям, які починають вести свій бізнес. Але разом з ними в програму були включені і бізнесмени, які постраждали в період пандемії і економічної кризи. Головна умова, що дозволяє підприємцям отримати кредит, – в період карантину потрібно зберегти не менше 80% робочих місць.Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кредит  
Матеріали по темі