Влада

Департамент Житомирської ОДА з четвертої спроби провів тендер на ремонт дороги: обрав найдорожчу пропозицію за 30 мільйонів

27 July 2021, 15:45

Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації 13 липня 2021 року уклав угоду з ПП «Автомагістраль» на реконструкцію 3,5 км дороги Шепетівка – Бердичів вартістю 29,7 млн грн.

Про це йдеться на ресурсі «Прозорро».

Це вже четверта спроба з кінця минулого року провести тендер на ремонт ділянки дороги Шепетівка – Бердичів.

Першого разу тендер, оголошений 9 листопаді 2020 року, департамент Житомирської ОДА відмінив через неможливість усунення порушень у сфері публічних закупівель.

За результатами другого тендеру, на початку 2021 року перемогу отримало ТОВ «Міттел», а дешевшу пропозицію ВКФ «Урарту» відхилили, і на це рішення фірма подала скаргу до АМКУ. Антимонопольний комітет скаргу задовольнив та зобов'язав департамент визнати переможцем закупівлі ВКФ «Урарту». Замість того, щоб виконати рішення АМКУ, замовник відмінив тендер через неможливість усунення порушень у сфері публічних закупівель.

Втретє на торгах у квітні 2021 року перемогу отримало знову ТОВ «Міттел», а інших учасників з дешевшими пропозиціями замовник відхилив, зокрема і пропозицію «Урарту». Фірма знову подала скаргу до АМКУ, у якій було вказано, що пропозиція «Урарту» відхилена через зазначення у довідці слова «злочин» замість «порушення», що є неправомірно зі сторони департаменту ОДА. Також у своїх скаргах «Урарту» вказало і на недоліки тендерної пропозиції ТОВ «Міттел». АМКУ знову задовольнив скаргу «Урарту», а департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА втретє відмінив тендер.

На початку травня в період подання тендерної пропозиції на реконструкцію дороги Шепетівка – Бердичів, «Урарту» подала скаргу до АМКУ, в якій йшлося про порушення департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА порядку проведення процедури закупівлі, та просило, зокрема зобов'язати замовника внести зміни до документації по тендеру.

На думку скаржника дискримінаційним стосовно нього є те, що аналогічним договором вважається договір, укладений протягом останніх 2 років (тобто в 2019 та 2020), а ВКФ «Урарту» має договори, які відповідають вимогам документації, але вони укладені раніше - у 2018 році, і вже не можуть бути надані у складі пропозиції, як аналогічні договори.

«Для підтвердження аналогічного досвіду Департамент регіонального розвитку у тендерній документації встановив велику кількість критеріїв до одного аналогічного договору, які стосуються не лише видів робіт, категорії дороги загального користування, класу наслідків, але й предмету договору, часу їх укладення», - йдеться в скарзі.

Також вартість такого договору має становити не менше 50% від очікуваної вартості предмету закупівлі. На думку фірми, така вимога є необґрунтованою та дискримінаційною.

21 травня АМКУ знову задовольнив скаргу «Урарту», зобов’язавши департамент Житомирської ОДА внести зміни до тендерної документації закупівлі.

А через місяць, 22 червня, відбулися відкриті торги. Очікувана вартість робіт становила 30,1 млн грн. Участь у торгах взяли три фірми: виробничо-комерційна фірма «Урарту», ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» та ПП «Автомагістраль».

Дві дешевші пропозиції відхилили. Пропозицію виробничо-комерційна фірма «Урарту» відхилили через незатверджену форму витягу з реєстру платників податку на додану вартість, що суперечить вимогам до тендерної документації про зазначення учасником посилання на відповідні пункти Податкового кодексу, які підтверджують його податковий статус.

Пропозицію ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» відхилили, зокрема через невірно застосовано усереднений показник для визначення адміністративних витрат.

13 липня департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА уклав угоду з ПП «Автомагістраль».

ПП «Автомагістраль» зареєстроване в Київській області, Вишгородському районі, село Синяк, вулиця Київська, 68. Спеціалізується фірма на будівництві доріг і автострад, статутний капітал - 14 млн 200 грн. Власником фірми є Микола Олексійович Скоростецький, який у 2005-2007 роках очолював Службу автомобільних доріг у Київській області.

Виробничо-комерційна фірма «Урарту» зареєстрована в Житомирській області, місто Баранівка. Спеціалізується фірма на організації будівництва будівель, статутний капітал - 1 тис. грн. Власником фірми є Армен Азатович Сароян. Директором фірми з березня 2021 року є Крисюк Роман Анатолійович - до березня 2020 року очолював управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА.

Як повідомляв Житомир.info, ПП “Автомагістраль” входить в ТОП-5 “улюблених фірм” департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дорога тендер ОДА ремонт Автомагістраль Урарту  
Матеріали по темі