Влада

Аудитори виявили нераціональне використання управлінням освіти і науки Житомирської ОДА майже 38 млн грн бюджетних коштів

28 липня 2021, 10:08

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм управлінням освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації, спрямованих на забезпечення надання загальної середньої освіти та створення умов для надання загальної середньої освіти, дітям, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, за період з 01.01.2018 по 30.09.2020.

Про це повідомила 23 липня пресслужба Управління Північного офісу.

«Під час проведення аудиторського дослідження виявлено низку проблем у системі планування та використання бюджетних коштів, організації внутрішнього контролю, що зрештою призвело до неефективного витрачання фінансових ресурсів. Зокрема, наявність у мережі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів області закладів зі незначним рівнем наповнюваності призвела до нераціонального використання у період аудиту майже 38 млн грн бюджетних коштів», - йдеться у повідомленні.

Брак розробленого механізму щодо відшкодування витрат обласного бюджету на утримання дітей у дошкільних групах спеціальних загальноосвітніх закладів, які фактично мають здійснюватися коштами бюджетів територіальних одиниць в яких проживають діти, призвела до неефективного використання коштів на суму понад 10,5 млн грн.

Окрім того, за умови укладання договорів з органами місцевого самоврядування інших адміністративно-територіальних одиниць про відшкодування витрат на утримання та навчання учнів, що проживають поза межами Житомирської області, економія коштів обласного бюджету становила б понад 2,2 млн грн.

Неналежний внутрішній контроль Управлінням освіти і науки при плануванні та затверджені штатних розписів спеціальних загальноосвітніх закладів призвів до неефективного використання коштів на суму понад 2,4 млн грн.

«За результатами аудиту Управлінню освіти і науки надано низку пропозицій з метою поліпшення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на виконання бюджетних програм. Про результати аудиту поінформовано Житомирську обласну адміністрацію», - інформують аудитори.

Нагадаємо, розпорядженням голови ОДА від 11 травня 2021 року управління освіти і науки перейменували в департамент освіти і науки.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці вересня 2020 року Людмилу Колесник було призначено на посаду начальника управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації. 2 квітня 2021 року Колесник звільнилася з посади начальника управління «за угодою сторін».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аудит ОДА бюджет освіта Держаудитслужба  
Матеріали по темі