Влада

Житомирській області на компенсацію дітям-сиротам за житло потрібно майже 400 млн грн субвенції

30 липня 2021, 12:29

У Житомирській облдержадміністрації 30 липня відбулося засідання комісії з визначення напрямів та об’єктів, на які буде спрямовано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Засідання пройшло під головуванням заступника голови ОДА Віктора Градівського та за участі керівників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА, у поточному році передбачено диференційовані розміри грошової компенсації в залежності від вікової категорії, зокрема:

для осіб від 16 до 23 років – 100 відсотків граничної вартості житла. При цьому особи, які досягли 23-річного віку протягом поточного бюджетного року, мають право на стовідсоткову грошову компенсацію граничної вартості житла:

для осіб від 23 до 35 років – 70 відсотків граничної вартості житла з подальшим зменшенням частки державного бюджету на 10 відсотків щороку, до 50 відсотків,

для осіб старше 35 років – 30 відсотків граничної вартості житла компенсується з державного бюджету. У наступних роках грошова компенсація у розмірі граничної вартості житла здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

Решта відсотків сплачується за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.

«Грошова компенсація виділяється для осіб, старших 35 років. Решта коштів розподіляється пропорційно кількості осіб віком від 16 до 23 років та від 23 до 35 років», - йдеться у повідомленні.

За результатами опрацювання протоколів 51 місцевої комісії та у відповідності до затверджених Порядку та умов надання субвенції сформовано регіональний список на 1079 осіб у порядку черговості відповідно до дати включення у список громадян, які користуються правом позачергового отримання жилих приміщень, а саме:

список на 782 особи віком від 16 до 23 років включно за часом взяття на квартирний облік;

список на 271 особу віком від 23 до 35 років включно за часом взяття на квартирний облік;

список на 26 осіб віком старші 35 років за часом взяття на квартирний облік.

Заявлена орієнтовна потреба територіальних громад у субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації становить 397,9 млн грн.

Членами комісії прийнято рішення щодо розподілу залишку бюджетних коштів на утворення ДБСТ на виплату грошової компенсації вищезазначеним особам.

Довідка ОДА. Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» в Житомирській області передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа в сумі 26 243 тис грн. Розміри грошової допомоги ухвалені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 615.

Як повідомляв Житомир.info, до 16 липня 2021 року органи місцевого самоврядування мали подати Житомирській ОДА розрахункову потребу в грошовій компенсації та списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб з їх числа, які потребують житло: Житомирській міській ТГ потрібно 52 млн 403 тис. 661 грн, у списку за трьома віковими категоріями є 120 осіб.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА субвенція житло діти-сироти компенсація  
Матеріали по темі