Влада

У департаменті охорони здоров’я Житомирської ОДА очікують, що до 1 вересня проти коронавірусу вакцинуються 90% медпрацівників

5 August 2021, 10:32

В обласній раді відбулась нарада з директорами комунальних медичних підприємств Житомирської обласної ради. На нараді присутні, зокрема, обговорили проблемні питання, що виникли у ході реалізації медичної реформи. Говорили й про вакцинацію медичних працівників проти COVID-19.

Про це 4 серпня повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

«Серед головних, що були озвучені практично всіма директорами закладів охорони здоров’я, є врегулювання процесу контрактування медичних закладів області Національною службою здоров’я України (НСЗУ)», – йдеться у повідомленні.

На розбалансованість системи фінансування медичних закладів області звернула увагу і заступниця голови обласної державної адміністрації Наталя Остапченко, втім зазначила, що є питання, на які обласна влада вплинути не може, а що стосується субвенції з місцевого бюджету, всі закладати мають бути ретельно переглянуті, адже кількість штатних працівників не може в декілька разів перевищувати кількість пацієнтів або вихованців.

«Медична реформа ще не завершена, її треба вдосконалювати. Вертикаль, що стосується первинної та вторинної ланки, була втрачена і страждає вся система. Втім обласна рада ставиться до медицини з великою увагою і повагою і все, що в силах депутатського корпусу буде виконано», – зазначив заступник голови облради Володимир Ширма.

Перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко в свою чергу підкреслив, що керівникам медичних закладів потрібно налагодити більш тісну співпрацю з депутатським корпусом, зокрема, що стосується надання інформації про нагальні потреби і проблеми, особливо під час депутатських комісій напередодні формування бюджету області.

«Також нам потрібно більш активно працювати з депутатами Верховної Ради від Житомирщини, залучати їх до обговорення та вносити свої пропозиції щодо вирішення проблемних питань», – додав Олег Дзюбенко.

Проблеми у роботі, за словами керівника, на сьогоднішній день повністю відсутні у Центрі надання екстреної медичної допомоги, де на кінець року очікується понад 20 млн грн залишку на рахунку. Також директор Центру Віктор Гриньов звернув увагу на оновлений автопарк та гідний рівень оплати праці працівників.

Водночас, Наталія Остапченко звернула увагу на необхідність приведення у порядок орендованих приміщень Центру у громадах, які знаходяться у занедбаному стані.

Також під час наради заступник директора департаменту охорони здоров’я Віктор Лучків проінформував присутніх, що до 1 вересня 90% всіх працівників закладів охорони здоров’я області мають бути вакциновані проти короновірусної інфекції.

«Станом на сьогодні у нас 54% вакцинованих», – сказав Віктор Лучків.

Також, він зазначив, що наразі Житомирщина у четвірці лідерів в Україні за темпами вакцинації. В області вже зробили щеплення 190 тисячам осіб.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2020 року заступниця міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак під час робочого візиту до Житомира розповіла, як фінансуватимуться заклади вторинної ланки медицини. Зокрема, під час зустрічі із медичними працівниками та журналістами заступниця міністра говорила про те, що в різних областях МОЗ бачить проблеми з роботою тубдиспансерів та психіатричних стаціонарів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада медицина медреформа вакцинація вакцина коронавірус  
Матеріали по темі