Влада

В Житомирській області прокуратура судиться за п’ять ділянок площею понад 500 га, які сільрада взяла у комунальну власність

9 August 2021, 12:25

На Житомирщині понад 500 га землі державної власності незаконно передали у комунальну, прокуратура заявила позов про скасування рішення сільської ради.

Про це 9 серпня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Радомишльським відділом Коростишівської окружної прокуратури заявлено позов про скасування рішень Вишевицької сільської ради щодо передачі у комунальну власність понад 500 га землі сільськогосподарського призначення, яка належить державі та перебуває у користуванні Поліської дослідної станції. Наразі Житомирським окружним адміністративним судом у справі відкрито провадження. Також, за клопотанням прокуратури про забезпечення позову, з метою упередження відчуження значної площі земель з державної власності, судом зупинено дію зазначеного рішення сільської ради», - йдеться у повідомленні.

Установлено, що Вишевицькою сільською радою Житомирського (колишнього Радомишльського) району наприкінці квітня цього року прийнято рішення щодо прийняття до комунальної власності п’яти земельних ділянок загальною площею понад 500 га. Проте таке рішення прийнято всупереч вимогам Земельного кодексу України та з перевищенням повноважень, оскільки зазначені землі є державними та перебувають у постійному користуванні Поліської дослідної станції.

Зауважимо, що в ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду від 28 липня 2021 року про забезпечення позову мова йде про п’ять земельних ділянок, які на кадастровій карті мають цільове призначення «землі запасу».

Як повідомляв Житомир.info, Бердичівською окружною прокуратурою в липні 2021 року заявлено позов про зобов’язання приватного підприємця звільнити у Бердичівському районі водний об’єкт площею 7,8 га та земельну ділянку, на якій розташований став, хоча в 2020 році прокуратура вже судилася за цей об’єкт і програла у Верховному суді.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура земля суд  
Матеріали по темі