Вдень 9 серпня у Житомирі на майдані Соборному почали встановлювати флагшток на місці колишнього пам’ятника Леніну.
Велетенська конструкція заввишки 50 метрів виконана з нержавіючих матеріалів.
За словами начальника управління капітального будівництва В’ячеслава Глазунова, найближчими днями на флагшток повісять і сам прапор розміром 14х8 метрів, який декілька разів піднімуть, аби протестувати конструкцію. Прапор, за словами мера Житомира, планували замовити на заводі в Коростені, вартість такого замовлення – 2,6 млн грн.
На цьому тижні планують завершити облаштувати території навколо флагштоку. Наразі тут вже зроблене освітлення та частково укладена плитка.
Нагадаємо, 16 березня 2021 на майдані Соборному в Житомирі, де планують встановити флагшток, розпочали геодезичні роботи. До цього департамент регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації провів тендер на розроблення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Реконструкція скверу на Майдані Соборному у Житомирі зі встановленням флагштоку Державного прапору України»: 15 березня замовник уклав угоду з ПП «Фегтехком» вартістю 719,2 тис. грн.
17 травня на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати проголосували за виділення на реконструкцію скверу на майдані Соборному 8,5 млн грн - співфінансування з міського бюджету, а також показали ескіз майбутнього об’єкту, де до річниці Незалежності планують встановити державний прапор. Тендер на реконструкцію скверу з очікуваною вартістю 13,85 млн грн оголосили 20 травня. Його виграло ТОВ «УК «Комфорт-буд» за 13 млн 735,7 тис.
Додаток до договору
16 червня у центрі Житомира розпочалась реконструкція скверу для розміщення флагштоку: встановлюють паркан і розбирають гранітні плити.
На виконання протокольного рішення за результатами селекторної наради в Офісі президента, до 24 серпня 2021 року в усіх обласних центрах планують розмістити флагштоки висотою від 25 до 60 метрів
Як повідомляв Житомир.info, близько часу ночі 21 лютого 2014 року в Житомирі звалили гранітний пам’ятник Леніну. В липні цього ж року на постамент повісили банер з фотографіями загиблих героїв Небесної сотні та кількох десятків житомирський військових, які на той час вже загинули в АТО, а зверху був встановлений прапор Житомирської області, який з часом замінили на чорно-червоний прапор ОУН.