Влада

Центри підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, з’являться у 7 громадах Житомирської області: з держбюджету виділили 21 млн грн

10 August 2021, 10:41

У семи територіальних громадах Житомирської області з’являться центри підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Про це 9 серпня повідомила пресслужба Житомирської ОДА.

«Сьогодні, 09 серпня, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко взяв участь у онлайн нараді щодо реалізації у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Нарада відбувалася під головуванням Прем’єр-міністра України та за участі дружини Президента України Олени Зеленської. Також участь у нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, а також представники районних державних адміністрацій Житомирської області», - йдеться у повідомленні.

Так, під час наради йшлося про розподіл державної субвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році в Україні, та у Житомирській області зокрема.

«Завдяки підтримці Уряду та дружині Президента України Олені Зеленській, вже цього року в області розпочнеться створення мережі спеціалізованих закладів для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, у сімох громадах: Курненській, Романівській, Овруцькій, Хорошівській, Семенівській, Березівській та Олевській», — зазначив Віталій Бунечко.

Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 696-р «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році» сім територіальних громад отримали субвенцію на створення такої мережі в сумі 21 088 751 грн.

«Впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо зробити все можливе, аби мінімізувати таке явище, як домашнє насильство, а також надати допомогу тим, хто опинився у таких складних життєвих обставинах», — додав голова Житомирської облдержадміністрації.

У ОДА також нагадали, що під час п’ятої сесії Житомирської обласної ради VIIІ скликання депутати ухвалили обласну цільову Програму запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми на 2021 рік.

Як повідомляє Департамент соціального захисту населення Житомирської ОДА, з 2006 року в області функціонує Житомирський обласний центр соціально-психологічної допомоги, який надає особам, що опинилися у таких складних обставинах, цілодобовий притулок, кризове та екстрене втручання із залученням кваліфікованих спеціалістів. У 2016-2017 роках такої допомоги потребували 110 громадян, у 2018-2019 – 80 осіб, а у 2020 – 61 людина. Також у Житомирській області працюють 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Поради Мінсоцполітики: як діяти, якщо ви стали свідком насильства, читайте тут.

Нагадаємо, 14 травня 2021 в програмі «Тема дня» на Житомир.info обговорювали проблему домашнього насильства. Начальниця сектору протидії домашньому насильству Житомирського районного управління поліції Марія Зуб розказала про роботу мобільних груп реагування на факти домашнього насильства, а директорка Житомирського міського центру соціальних служб Ольга Юрченко розповіла, куди можуть звернутися постраждалі від домашнього насильства.

Як повідомляв Житомир.info, у селі поблизу Житомира за 7,5 млн грн облаштують притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: домашнє насильство Мінсоцполітики насильство центр для потерпілих  
Матеріали по темі