У Народицькій громаді провели засідання політради Житомирської обласної партійної організації «Слуга народу». Розглянули два нагальних питання - радіаційне забруднення земель на Житомирщині та компенсацію за втрачене майно.
Цей район найбільше постраждав від радіаційного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. У 90-ті частина сіл була виселена, а землі заборонили використовувати.
Втім зараз на деяких полях аграрії незаконно вирощують свою продукцію.
«Нам з 15 тис. гектар передали 2 тис. 144 гектар у комунальну власність. Усі ці землі передані через аукціон в оренду, а майже 13 тис. 200 гектар залишились не переданими. З цих 13 тис. гектар - до 4 тисяч гектар, починаючи з 2017 року аграріями обробляється та сплачується до бюджету громади кошти, адже за 4 тис. гектар - це 6 млн коштів», - розповідає голова Народицької громади Лідія Бученко.
За словами т.в.о начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгенія Медведовського, земельні ділянки в цих районах потрібно повторно обстежити.
«Що ми бачимо зараз? Потрібно повністю заборонити обробку на цих землях і надалі провести комплексний аудит цих зелень із залученням Кабінету Міністрів, Національної академії наук України та органів виконавчої влади щодо обстеження даних земельних ділянок», - каже т.в.о начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
Цю проблему народні депутати та обласна рада вирішуватимуть спільними зусиллями.
«Я вважаю, обов'язково влада повинна на ситуацію подивитися з іншого боку. Знайти дійсно ресурс, для того, щоб державні інституції перевірили цю землю і дали нам відповідь, що тут можна робити, а що не можна робити», - говорить голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.
Про рішення, які напрацювали нардепи разом з фахівцями та місцевою владою, розповідає Арсеній Пушкаренко.
«Наша фракція в обласній раді ініціює звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів, щоб передбачити фінансування за двома програмами - це йде мова про компенсацію втраченого майна внаслідок Чорнобильської катастрофи та фінансування радіаційного дослідження земель, які сьогодні підпадають під другу категорію, для того, щоб надалі ті землі, які вже не є радіаційно забрудненими, могли перейти в третю категорію і громада отримала економічний поштовх», - підсумовує народний депутат від фракції «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
В рамках виїзного засідання депутати від «Слуги народу» відвідали історичне місце в селі Базар, де в 1921 році відбулася битва армії УНР з більшовиками. До річниці цієї трагічної події народні депутати пообіцяли встановити тут капличку.
«В цьому місці загинуло понад 300 бійців Української народної республіки в рамках Другого зимового походу на чолі з генералом Тютюнником і це дійсно історичне місця для кожного українця. В цьому році до 100-річчя наша команда, команда «Слуги народу» встановить тут капличку в пам'ять про тих патріотів, які боролися з більшовицьким режимом та за незалежність України», - каже народний депутат від фракції «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.