Справу 43-річного жителя Житомирського району, який вдома облаштував типографію з виготовлення фальшивих закордонних паспортів, водійських прав, карт побуту та інших документів, скерували до суду. Чоловіка підозрюють у кількох злочинах, зокрема у незаконному сприянні в організації перетину державного кордону України.
Про це 31 серпня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно особи за фактом сприяння в незаконному переправленні осіб через Державний кордон України, виготовлення підроблених бланків підприємств та інших офіційних бланків з метою використання, а також підроблення офіційних документів, вчиненому повторно за попередньою змовою групою осіб, використанні завідомо підроблених документів, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та пропозиції службовій особі, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду за вчинення дії в інтересах третіх осіб (ч. 2 ст. 332, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України)», - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, злочини скоїв 43-річний житель Житомирського району. Так, він налагодив схему незаконного виготовлення і підроблення бланків паспортів громадян України для виїзду за кордон, а також громадян інших держав, водійських посвідчень, карт побуту та інших офіційних документів. Для цього у своєму помешканні влаштував міні-друкарню зі спецтехнікою.
Установлено, що фігурантом справи виготовлено та підроблено майже 50 офіційних документів.
«Також обвинувачений сприяв особам із підробленими документами у незаконному переправленні через Державний кордон України. З цією метою він запропонував посадовій особі територіального підрозділу Державної міграційної служби України в області неправомірну вигоду», - повідомили в прокуратурі.
Незаконну діяльність викрито завдяки спільним діям прокуратури, Управління СБ України в області та Головного управління Нацполіції в області. Досудове розслідування проводили слідчі поліції. Справу розглядатиме Богунський районний суд міста Житомира. Публічне обвинувачення здійснюватиме Житомирська обласна прокуратура.
Нагадаємо, під час обшуків у помешканні фігуранта справи, проведених у березні 2021, правоохоронці виявили та вилучили бланки для виготовлення підроблених документів, офіційні документи державного та іноземних зразків, заготовки кліше, штампів і печаток різних підприємств, установ, організацій, у тому числі іноземних, комп’ютерну техніку, спецтехніку для друку документів.
Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році колишні працівники міграційної служби з Житомирської області облаштували цехи і підробляли паспорти, свідоцтва та водійські права.