Культура

Мінкультури пропонує взяти участь у голосуванні та обрати «30 знакових книжок нашої Незалежності»

15 September 2021, 13:47

15 вересня стартувало онлайн-голосування на сайті проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності». Кожен українець зможе взяти участь у формуванні визначного списку до 15 жовтня цього року.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Зазначено, що учасник голосування має обрати одну чи одразу 30 книжок зі 100 запропонованих на сайті. Книжки, які отримають найбільшу кількість голосів, сформують ТОП-30.

«30 знакових книжок нашої Незалежності» дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням нашої незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, топ-30 книг, за які проголосують українці, буде дійсно виключним», ‒ зауважив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

У Мінкультури розповідають, що довгий список ТОП-100 знакових книжок було сформовано ще влітку. Над ним працювало широке коло консультантів, а також група експертів: літературознавців, менеджерів літературних проєктів, письменників, перекладачів. Це книги, що викликали суспільний резонанс, висвітлювали важливі історичні періоди чи події, сприяли розумінню історії України без цензури і фальшувань, повертали забутих чи силоміць вилучених із суспільного дискурсу персоналій, сприяли створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави.

Цей проєкт Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги започаткували з нагоди відзначення тридцятиріччя Незалежності України. Він покликаний створити унікальний перелік видань, що вплинули на формування та розвиток країни, її громадян, іміджу держави.

«Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилось на цілком самостійну галузь. Наш проєкт ‒ це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що якомога широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоб разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності», ‒ розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Як повідомляв Житомир.info, 6 вересня 2021 року, в Міжнародний день читання книг, у Житомирській обласній бібліотеці ім. Олега Ольжича журналістам показали найстарішу, найважчу, найбільшу та найменшу книгу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: книга Мінкультури Український інститут книги  
Матеріали по темі