Влада

В Україні запускають експериментальний проєкт розмитнення автомобілів через додаток «Дія»

15 September 2021, 16:07

В Україні запускають експериментальний проєкт щодо можливості розмитнення автомобілів через додаток «Дія».

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на черговому засіданні Уряду 15 вересня.

«Ми плануємо зробити можливим розмитнення автомобілів через «Дію», приймаємо постанову, яка дасть можливість такого експериментального проєкту. Це можливість через смартфон подати необхідні документи, оплатити митний збір, і завершення митного оформлення вашого авто в автоматичному режимі. До речі, оплатити збір теж можна буде онлайн. Тобто все максимально зручно, просто, без жодної корупції», - сказав Денис Шмигаль.

Проєкт постанови прийняли «з триденним доопрацюванням».

«До проєкту був ряд зауважень на урядовому комітеті, ми домовилися доопрацювати його протягом трьох днів з відповідними нормами щодо відкладення часу вступу (в дію) окремих пунктів даної постанови до моменту прийняття і введення в дію відповідного законодавства України», - пояснив очільник Уряду.

В проєкті постанови передбачалося, що експериментальний проєкт щодо митного оформлення транспортних засобів буде реалізований в період з 1 грудня 2021 року по 31 серпня 2023 року. Координатором експерименту є Міністерство цифрової трансформації.


З пояснювальної записки до проєкту постанови КМУ

Як повідомляв Житомир.info, 31 серпня 2021 року у Житомирі з хабарем в 600 доларів затримали головного державного інспектора митного поста, який вимагав з підприємця по 200 доларів за безперешкодне розмитнення транспортних засобів (погодження орієнтовної митної вартості кожного авто без збільшення платежів за таке розмитнення).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ розмитнення Дія Мінцифри Шмигаль автомобіль митниця  
Матеріали по темі